Stefi uzavrela svoj prvý album krstom

V utorok 27.6. sa konal krst debutového albumu s názvom “Do rána”. Stefi tak uzavrela svoju žánrovú etapu a oficiálne začala novú. Tešiť sa môžeme na serióznejšie tvorbu ako aj vyšší level textového či hudobného spracovania. Hudobný večer sa odohrával v priestoroch historického priestoru podniku Alchymista u Františkánov v Bratislavskom centre. Večerom hostí sprevádzala Zuzana Matuščáková moderátorka podcastu Nevyhorení.

Vždy si túžila robiť sólovú dráhu ako prebiehalo toto rozhodovanie?

Mala som dve eventove kapely, spievala  som aj v projekte, ktorý tvoril hudbu častokrát som spievala a robila až do rána.Potom prišla pandémia, ochorela som na rakovinu – nemohla som už spievať a vystupovať iba som ležala v nemocnici. Zrazu som pochopila, že takto to ďalej nemôže ísť. Uvedomila som si, že si už nemôžem dovoliť spievať do rána  a ísť z vystúpenia na vystúpenie. Po tom všetkom, čím som si prešla som potrebovala väčší kľud. Tak vznikla idea sólovej dráhy.

Dnes krstíme tvoj debutový album povedz nám o ňom niečo:

CD vzniklo pred rokom v lete. V marci som mala poslednú chemoterapiu a potom som išla na vysnívanú cestu na KUBU, ktorú mi splnil môj priateľ Tomáš. Nabitá novou energiou, liečba je za mnou pandémia končí som sa pustila  do tvorby sólo dráhy. Mojou srdcovkou sú ukrajinské ľudové piesne, ktoré spievam polku v slovenčine a polku v ukrajinčine. A pesnička Cici Rici, ktorá je naspievaná na hudbu z pesničky Baby Shark.  Dala som do nej 100% svoj životný príbeh, v predchádzajúcom vzťahu som sa stretla s výzorovou šikanou a chcela som upozorniť aby sa ženy či dievčatá mali rady také aké sú.

Máš v hlave už novú hudobnú etapu, povedz nám o tom viac:

Je to tak, hudobný štýl sa bude meniť. Pesničky už nebudú prioritne o zábave, budú mať väčšiu výpovednú hodnotu, väčšiu kvalitu. Myslím že som v živote zažila viac ako to, že by som mala spievať len zábavné pesničky. No neznamená to, že úplne skončím so zábavou ale  chcem viac spievať čo je môjmu srdcu bližšie.

Zdroj: TS