Štartuje štvrtý ročník MobilFestu.

Súkromná stredná umelecká škola filmová v Košiciach vyhlasuje 4. ročník súťažného festivalu filmov nakrútených na mobilné telefóny – MobilFest 2018.

Zábery z mobilných telefónov využívajú vo filmoch i známi hollywoodski režiséri. Nakrúcanie videí mobilom je dnes popri sociálnych sieťach a globalizácii ďalším znakom súčasnej spoločnosti.

„Chceme dať šancu všetkým. A ako môže nakrúcať každý? No predsa mobilom!“ opísala zrod myšlienky Mobilfestu jeho autorka, riaditeľka Súkromnej strednej umeleckej školy filmovej v Košiciach Jarmila Uhríková.

Festival filmov nakrútených mobilom je jedinečný projekt, do ktorého sa môže zapojiť každý, kto v sebe skrýva tvorivý potenciál. Široká škála technických možností mobilných telefónov nepozná hranice. Presne tak ako umelecká tvorba, ktorej sa nekladú žiadne bariéry. Stačí byť originálny a pracovať na svojom talente. Krátke videá môžete kreovať a posielať do súťaže MobilFest 2018 od 1. októbra do 31. októbra 2018, prostredníctvom formulára na webovej stránke www.mobilfest.eu. Zaslané videá musia mať minimálnu dĺžku 30 sekúnd a nemôžu trvať viac ako 5 minút.

Tento rok vyhlasujú organizátori MobilFestu v spolupráci so Združením CKM SYTS, špeciálnu kategóriu pre stredoškolákov s názvom „Ako ušetriť s ISICom 50€“.  Úlohou je nakrútiť krátky videospot o tom ako a kde môže študent ušetriť s preukazom ISIC päťdesiat eur.

O ocenených dielach rozhodne porota. Výsledky Mobilfestu budú známe v novembri 2018 na slávnostnom vyhodnotení v OC Optima v rámci IT SHOW Datacomp .

Súťaží sa v troch kategóriách

  1. DOSPELÍ (nad 18 rokov),
  2. filmy (hrané, dokumentárne, animované, videoklip),
  3. art video,
  4. kreatívne filmové techniky.
  5. ŠTUDENTI A ŽIACI (14 – 18 rokov),
  6. filmy (hrané, dokumentárne, animované, videoklip),
  7. art video,
  8. kreatívne filmové techniky,
  9. video „Ako ušetriť s ISICom 50€“.

III. DETI (do 14 rokov),

  1. voľná tvorba.

Svoje diela môžu súťažiaci posielať cez formulár na webovej stránke https://www.mobilfest.eu/prihlasit-video/. Buďte v obraze a sledujte aj našu facebook stránku Mobilfest.

Zdroj: TS