Spoznajte najnovšie demovnicové objavy Impreus, Chrisa Ellysa, Loomu a Crosswalk!

Od zaslania dema, cez vysielanie v Rádiu_FM až po koncert. Túto cestu absolvujú aj najnovšie demovnicové objavy Impreus, Chris Ellys, Looma a Crosswalk. Naživo ich uvidíte na pódiu v Nu Spirit Clube už v stredu 15. júna. Príďte si vypočuť čerstvú slovenskú hudbu. V hlavných úlohách punk, experimentálna elektronika a indie-folk. Vstup je voľný.

Impreus sú vraj nastupujúcou konkurenciou Fallgrapp. Aspoň tak sa o nich vyjadrila organizátorka Voices Andrea Ungvölgyi, keď bola v porote Demovnice_FM. Zaujali ju pekné efekty so spevom, kvalitná produkcia  a dobrý slovenský text. Skupinu Impreus založil Radovan Činčura, ktorý je jej jediným stálym členom. Inak sa zloženie kapely dynamicky mení podľa skladieb, ktorým sa Radovan venuje. Impreus okrem neho momentálne tvorí aj speváčka a DJ-ka Whyme – Zuzana Morovičová. V ich hudbe je v poslednom období prítomné najmä spájanie chladu a sterilnosti digitálnych plug-inov s expresívnosťou živých nástrojov a spevu“. V týchto dňoch pracujú na príprave svojho prvého oficiálneho videoklipu k skladbe Čierna, s ktorou zaujali aj v projekte Demovnica_FM.

Impreus

Hudobná formácia Looma vznikla v roku 2014 ako autorský projekt Kataríny Čepelákovej. Neskôr sa k nej pridal bubeník Martin Barinec. Žánrovo sa najviac prikláňajú k nu-folku. “Texty piesní sú ľahko sarkastické, občas možno jemne depresívne, ale vždy s dobrým koncom. Typickou témou je túžba po slobode, rozumieť svetu, rozumieť sebe, milovať, užívať si, dýchať zhlboka, nič neľutovať,” prezrádza Katarína. Slovo „Looma“ pritom znamená v tibetčine „dievča, ktoré spieva.“ Na jar 2016 dokončili s Martinom dve demá – Good Bye a Homeless song. Ide o elektronické remixy. Účasť v Demovnici ich motivovala k ďalším koncertom. V tomto období preto veľa skúšajú, tvoria nové pesničky a v lete by chceli nahrať album.

Looma

Garage rocková kapela Crosswalk sa sformovala v roku 2013 v Šali. Z pôvodného dua vznikla v roku 2015 štvorčlenná kapela v zložení Juraj D. Bella (gitara), Marek Petkov (basgitara, spev), Jakub Spiszák (gitara, spev) a Philip Petison (bicie). Svoj prvý koncert v tejto zostave odohrali koncom decembra 2015. Ich prvé demo EP vyšlo 11. apríla.

Crosswalk

Svoju hudbu postavili na jednoduchých a zložitejších popových štruktúrach, rachotivých bicích a hlučných gitarových riffoch, ktoré dopĺňajú Marekove a Jakubove vokály. Kapela prišla na jar tohto roku o bubeníka Philipa, bez ktorého odohrala v trojici niekoľko koncertov. Takto napríklad predskakovala  novozélandskému noise-punkovému triu Hollywoodfun Downstairs. Na demovnicovom koncerte nahradí Philipa hosťujúci bubeník.

ChrisEllys

Mladý slovenský indie-folkový pesničkár Chris Ellys pochádza z Prešova. Na hudobnej scéne je síce len od leta 2015, stihol však už odohrať dve slovenské turné a ako predkapela vystúpil pred Bad Karma Boy, Johan Solo či pred Tristanom Crowleym. Jeho múzou je austrálsky folkový pesničkár Stu Larsen, ktorý ho zaujal svojim životným príbehom. V uplynulých dňoch nahrával Chris svoje debutové EP, ktoré uzrie svetlo sveta koncom leta a spolu s ním avizuje aj turné v štýle „Wander & Explore“ (cestovať a spoznávať).  V Demovnici zaujal so skladbou Night Thoughts.

Line up:
1.Crosswalk
2. Chris Ellys
3.Impreus
4. Looma

EVENT: https://www.facebook.com/events/1111079472268762/

Demovnica_plagat

Zdroj: Regina Annušová