Spevák a hudobník MATEJ SMUTNÝ vydáva nový singel. Skladbu Fairytale nájdete na všetkých streamingových platformách vrátane YouTube.

Matej Smutný výrazne upozornil na seba minulý rok počas jesene, keď zverejnil debutový singel Psycho Love. Pieseň sa na Spotify dostala až do amerických playlistov a vyniesla Matejovi zmluvu s vydavateľstvom Warner Music. Na prelome roka sa už objavila aj v slovenských a českých rádiách a momentálne patrí k úspešným lokálnym skladbám. Ideálny okamžik vydať novinku a ponúknuť ju poslucháčom na digitálnych službách!

Matej Smutný začínal ako bubeník, hre na bicie sa venuje od šiestich rokov. Vyštudoval tiež klasickú hudbu, ktorú vyučuje na konzervatóriu v Žiline. V novinke Fairytale sa vyznáva z pocitov, ktoré mu prináša písanie popových pesničiek. „Popoví muzikanti a speváci sa často stretávajú s nepochopením,“ myslí si Matej. „Jazzoví alebo klasicky školení hudobníci ako ja si obvykle myslia, že je jednoduché napísať obyčajnú pieseň a dostať ju medzi ľudí. Opak je však pravdou.“ Zároveň sa v skladbe priznáva, ako zložité je opustiť miesto za bicou súpravou a postaviť sa pred mikrofón: „Je pochopiteľne úplne iné sa pozerať na kapelu cez rameno alebo cez bubny. Priznávam, že mi to niekedy chýba, ale postupne si zvykám. A práve o tom je klip k Fairytale.“

Podobne ako debut sa aj novinka nahrávala sčasti na Slovensku a čiastočne na Malte, kde má štúdio producent Rikki Lee Scicluna a kam sa za Matejom vypravil aj kanadský producent Jacob Critch.

„V tejto dobe, keď je cestovanie obmedzené a značne komplikované, nebolo jednoduché všetko zorganizovať, nakoniec sme to ale zvládli. Nikdy v živote som však za letenku nezaplatil toľko peňazí!“ smeje sa Matej. Investícia sa mu určite vyplatila. Zvukovo má skladba svetové parametre a či s ňou Matej Smutný uspeje aj inde ako doma, ukáže čas. Prvých fanúšikov už za oceánom každopádne má…

Video Fairytale na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=1-h7U7oGJ24
Singel Fairytale na digitálnych službách: https://WMCZ.lnk.to/Fairytale

Zdroj: TS