Sorrentinova Mladosť vás obklopí krásou.

V roku 2013 si Paolo Sorrentino podmanil divákov snímkou Veľká nádhera. Tentokrát sa na plátna slovenských kín vracia, a to s anglicky nahovoreným filmom a hviezdnym obsadeným. Mladosť si vás podmaní svojou krásou. Do našich kín vchádza 15. októbra.

Fred Ballinger a Mick Boyle, dvaja starí priatelia, sú ako každý rok na dovolenke v luxusnom kúpeľnom hoteli v švajčiarskych Alpách.  Tento rok sa tu Fred lieči pod dozorom svojej dcéry a medzi liečebnými kúrami s Mickom spomínajú na svoje pestré životy ako hudobného skladateľa a filmového režiséra a uvažujú – o živote, starobe, mladosti, kráse, kreativite…skrátka o všetkom čo zaháňa myšlienky na blízky koniec. Tragikomický príbeh, ktorý je vo svojej podstate veľmi jednoduchý. Režisér sa však v príbehu vyžíva a každý záber ponúka umelecký zážitok.

SET DEL FILM "LA GIOVINEZZA" DI PAOLO SORRENTINO. NELLA FOTO MICAEL CAINE, PAUL DANO E HARVEY KEATEL. FOTO DI GIANNI FIORITO

Sorrentino nenechal nič na náhodu a do filmu si vybral hereckú špičku – Michael Caine, Harvey Keitel, Paul Dano, Rachel Weisz či Jane Fonda, sú mená známe všetkým. A po Veľkej nádhere je viac ako jasné, že film nebude len hereckým koncertom. Sorrentinov cit pre detail sa odráža aj na vizuálnej stránke a soundtracku, ktorý diváka vtiahne od prvej sekundy otváracej skladby You Got The Love v podaní The Retrosettes Sister Band.

Odkedy bol v Benátkach v roku 2001 uvedený je celovečerný debut, Paolo Sorrentino potvrdzuje svoju pozíciu jedného z najlepších talianskych režisérov. Všetky jeho ďalšie filmy boli zaradené do súťaže v Cannes. Jeho prvou anglickou snímkou bol film Tu to musí byť so Seannom Pennom v hlavnej úlohe. Za najvýznamnejší je zatiaľ považovaný jeho film Veľká nádhera, ktorý získal 52 ocenení po celom svete vrátane Oscara a ceny BAFTA ako najlepší cudzojazyčný film. Snímka Mladosť mala premiéru v Cannes tento rok, a zatiaľ získala Divácku cenu denníka Právo na MFF Karlove Vary a až tri Strieborné stuhy na cenách Talianskeho syndikátu filmových novinárov. Tí ocenili réžiu, kameru a strih.

Do slovenských kín sa film dostáva v rámci najväčšej filmovej putovnej prehliadky na Slovensku – Projekt 100 už od štvrtka 15. októbra.

Zdroj: Asociácia slovenských filmových klubov
Foto: ASFK