Sony Xperia Snowboardfest 2013 na Štrbskom Plese bude trvať dva dni!

Počet jazdcov hlásiacich sa na najväčšie snowboardové podujatie zimy na Slovensku Sony Xperia Snowboardfest 2013 rastie! Registrácie už prišli z Nórska, Fínska, Švédska, Rakúska, Slovinska, Česka a samozrejme aj zo Slovenska. Novinkou je, že akcia sa natiahne na dva dni – piatok 15. a sobotu 16. februára.

Podľa organizátorov čaká na účastníkov súťaže Big Air profesionálne pripravený skok! V trinásťročnej histórii akcie sme ešte nezaznamenali také ideálne podmienky na postavenie naozaj obrovského Big Air! Uvedomujeme si, že to je najlepšia pozvánka pre divákov ale najmä jazdcov, keďže taká zostava, aká bude na Štrbskom Plese sa inde na Slovensku nedá vidieť,“ priblížil aktuálny stav príprav Jozef Murín z Boardcore Agency.

Podľa neho sa vďaka snehovým podmienkam podarí pripraviť až 2 skoky na jednej platforme. „Pôjde o jeden veľký s rozmerom 18 až 20 metrov a druhý menší, s rozmerom asi 14 metrov. To by malo uspokojiť každého z pretekárov. Chceme od nich, aby dobre zaskákali a poriadne si užili náš snowboardfest,“ dodal Murín

Program na Štrbskom Plese sa rozširuje na dva dni – v piatok 15. februára predvedú jazdci tréningový Warm Up – zahrievacie kolo, akúsi ochutnávku ich umenia, ale chýbať nebude ani množstvo súťaží pre divákov, bar aj hudba.

Na druhý deň – v sobotu 16. februára – už je na programe samotná súťaž v skoku Big Air, zaradená ako jediná na Slovensku aj do medzinárodného seriálu World Snowboard Tour.

Sony Xperia Snowboardfest 2013 je v seriáli World Snowboard Tour (www.worldsnowboardtour.com) zaradený medzi štvorhviezdičkové eventy, čo je záruka medzinárodnej kvality a svetovej úrovne. V 50-člennom štartovom poli budú skvelí snowboardisti z viacerých krajín sveta, prémie sú vo výške 10 000 amerických dolárov (USD).

Víťaz vlaňajšieho Snowboardfestu Jørn Simen Aabøe bol už tento rok pozvaný na najväčší snowboardový event sveta – Air and Style v Innsbrucku s dotáciou 100 000 dolárov.

Slovenským želiezkom v ohni by mal byť Matej Matys, ktorý sa už prebojoval do širšej európskej špičky a na Štrbskom Plese bude obhajovať 6. miesto z vlaňajška.

Zdroj: Boardcore Agency SK s.r.o.