Smerom na východ: Filmový festival EASTSIDER!

Nový filmový festival EASTSIDER sa uskutoční koncom augusta v Prešove. Od štvrtka 23. augusta do nedele 26. augusta 2012 v tomto meste uvidíte mnoho skvelých zahraničných aj domácich filmov, rozdelených do štyroch sekcií, dohromady tvoriacich pomyselnú ružicu svetových strán.

Sekcia Svieži severný vietor prinesie výber najlepších titulov poľskej kinematografie posledných rokov. V sekcii Na západ od raja predstaví festival hlavné mesto Slovenska – Bratislavu – očami domácich filmárov, ktorí v jej lokáciách nachádzajú čoraz väčšiu záľubu. Profil významného maďarského režiséra Bélu Tarra sa skrýva pod veľavravným názvom sekcie Legenda z juhu, festival odpremieta reprezentatívnu vzorku filmov bohatej kariéry režijného velikána, ktorý podľa vlastných slov s nakrúcaním skončil. Mladé filmárske talenty budú so svojimi študentskými filmami súťažiť v sekcii príznačne nazvanej Vychádzajúce hviezdy.

Organizátori sa rozhodli filmovým fanúšikom spestriť bohatý program aj niekoľkými koncertami. Letné večery rozozvučí napríklad aj slovenská kapela The Cubes. Ženské trio tvoria Jana a Petra Humeňanské a známa slovenská speváčka Katka Knechtová, ktorá si tentokrát sadne za bicie.

Prvý ročník filmového festivalu Eastsider si môžete v Prešove vychutnať od 23. do 26. augusta 2012. Festival organizuje Agentúra Vresk v spolupráci s mestom Prešov.

Viac informácii na novom webe festivalu: www.vresk.sk/eastsider.

Zdroj: Agentúra Vresk
Publikoval: Redakcia GREGI.NET