Slovenské turné kapely Sematam pokračuje. So svojimi hosťami Piňazi De? to roztočia na východe.

Skupina Sematam túto jeseň vydala dlhoočakávaný debutový album s rovnomenným názvom SEMATAM a zahájila svoje historicky prvé oficiálne turné po Slovensku. Po Novom Meste nad Váhom, Bratislave, Nitre a Banskej Bystrici sa na poriadnu funky párty môže tešiť aj východné Slovensko. Ako pomoc si kapela z Nitry prizvala aj kultovú svidnícku kapelu Piňazi De?.

Skupinu Sematam poznajú fanúšikovia vďaka pozitívnym funky songom. Posledný z nich, duet „Ja a Ty“, kapela vydala v spolupráci s otcom slovenského funky, členom kultovej kapely Made 2 Mate Ivanom Verešom a mladou herečkou a speváčkou Sárou Polyákovou. Letná skladba bola piatym singlom kapely Sematam po skladbách „De ste?!“, „Pome Rockovať“, „Snová paralýza“ a „PVD“. Na novom CD sa objavia všetky vydané single kapely, ale aj množstvo doteraz nezverejneného materiálu. O konečný zvuk skladieb sa postaral Marek Šurin, ktorý spolupracoval so známymi menami ako Anita Soul, Igor Kmeťo, Rytmus či Majk Spirit.

„Náš debutový album sme pokrstili 16. októbra v bratislavskej Design Factory. Keby sme za začiatok nahrávania považovali dátum vzniku piesni o našom rodnom meste s názvom „De ste?!“ – najstaršieho singlu, ktorý sa na CD nachádza, môžeme povedať, že sme na albume pracovali posledné štyri roky. Odvtedy vzniklo 11 ďalších skladieb a všetky si ich budete môcť vypočuť na našom debute,“ hovorí spevák a jeden zo skladateľov Marek Kutnár.

 Album nahrala kapela v zostave Marek Kutnár – spev, gitara, Michaela Kutnárová – bicie, Lukáš Kotry – basgitara, Juraj Janík – klávesy, Andrej Boniš – trúbka, Mário Belák – saxofón, Filip Kostoláni – trombón. Na príprave CD sa podieľalo viacero hudobných hostí. Imrich Kamenár nahrával do väčšiny piesní trombón, Martin Kukučka sa postaral o perkusie a Ivan Vereš a Sára Polyáková spolupracovali na vzniku singlu Ja a Ty.

 Po krste Sematam dlho nečakali a rovno vyrazili na prvé oficiálne celoslovenské turné, ktoré je v plnom prúde a vo svojej druhej polovici mieri na východné Slovensko. Po koncertoch v Novom Meste nad Váhom, Bratislave, Nitre a Banskej Bystrici sa na nich môžu tešiť diváci v Košiciach, Humennom aj Svidníku.

 „Prípravy na naše prvé oficiálne celoslovenské turné trvali niekoľko mesiacov a bolo to pre nás všetkých veľmi hektické obdobie. Pripravili sme vynovený playlist a zaradil aj skladby, ktoré ste doteraz na koncerte nemohli počuť. Skrátka je sa na čo tešiť,“ neskrýva radosť bubeníčka Miška Kutnárová.

Na svoju prvú šnúru si pozvali ako hostí mnohé slovenské kapely – Smola a Hrušky, Ja, Ty a Rolo, Chilli Fellaz a Patália. Na východe sa k nim pridajú domáce kapely Haxlly Orchestra a legedna zo Svidníka Piňazi De?, s ktorými sa spoznali vďaka víťaztvu v Slovenskej hudobnej lige. Pieseň Z teho kraja, ktorá je oslavou rodného východu kapely Piňazi de? je tak silná, že si ju zamilovali Západniari aj Stredoslováci.

„Rozhodli sme sa do každého mesta zavolať ďalšiu kapelu, ktorá nám pomôže hudobný zážitok pre našich divákov ešte viac spestriť. Po našom boku sa tak objavia zoskupenia z celého Slovenska. S mnohými z nich sme už v minulosti spolupracovali a sú našimi dobrými priateľmi.” teší sa Marek Kutnár.

Nenechajte si ujsť mladú funky krv v podobe skupiny Sematam na ich turné, ktoré odštartovalo 4. októbra v Novom Meste nad Váhom. Vstupenky si môžete kúpiť na mieste konania koncertov. Viac informácií nájdete na https://www.facebook.com/sematamofficial/

Nasledujúce koncerty:
29.11. T Klub, Košice, hosť: Piňazi De?
30.11. Castle Music Klub, Humenné, hosť: Piňazi De?
6.12. Klub Holičstvo, Svidník, hosť: Haxly Orchestra
14.12. Smer Klub 77, Žilina, hosť: Ja, ty a Rolo

Zdroj: Sematam