Slávik 2012: Triumfovali Desmod, Tina a Peter Cmorík!

Po dve ocenenia v nedeľu večer získali Celeste Buckingham, Ego a Robert Burian, Peter Bič Project, Zuzana Smatanová a skupina Desmod.

Výsledky zverejnili včera večer na ceremoniáli v bratislavskej Incheba Expo aréne, ktorý v priamom prenose odvysielala televízia Joj. Galavečer uvádzali Adonis Szabo a Igor Šrámek.

Nitrianska skupina Desmod sa medzi skupinami presadila už po siedmy raz za sebou, zároveň získala aj Absolútneho Slávika za najvyšší počet hlasov. Strieborným Slávikom v kategórii skupina sa stala formácia IMT Smile, bronz získala kapela Elán, ktorá tento rok Slávika sabotovala a na priamy odovzdávanie cien prišiel až jeden člen.

V kategórii spevák sa z nečakaného víťazstva radoval spevák Peter Cmorík. Strieborného Slávika si odniesol Miro Žbirka a bronz vlaňajší víťaz Richard Müller.

Najpopulárnejšou speváčkou sa stala opäť speváčka Tina, ktorá tak dokázala obhájiť svoje vlaňajšie víťazstvo. Na druhej priečke skončila iba 17-ročná Celeste Buckingham.

Celeste získala ešte jednu sošku, keď triumfovala v kategórii Objav roka. Na tretej pozícii sa medzi speváčkami umiestnila šesťnásobná víťazka tejto kategórie Zuzana Smatanová. Aj ona získala ešte jednu cenu navyše, keď sa presadila v kategórii Web roka.

Po dve ocenenia v nedeľu večer získala aj skupina Peter Bič Project. Prvú sošku si odniesla ako Skokan roka a uspela tiež v kategórii Rádioslávik.

Videoklipom roka sa stalo video k letnému hitu Žijeme len raz od Ega a Roberta Buriana, ktoré má na YouTube už viac ako 21 miliónov pozretí. Táto skladba sa stala aj Hitom roka.

Počas slávnostného večera Slávik 2012 sa predviedli Celeste Buckingham, IMT Smile, Majk Spirit, Robert Burian, Peter Bič Project, Monkey Business či Billy Barman. Súčasťou podujatia v réžii Jeffa Minaříka bola aj pocta Mekymu Žbirkovi, ktorý na jeseň oslávil 60. narodeniny.

Prehľad ocenených v ankete Slávik za rok 2012:

Skupina:
Zlatý Slávik: Desmod
Strieborný Slávik: IMT Smile
Bronzový Slávik: Elán

Speváčka: 
Zlatý Slávik: Tina
Strieborný Slávik: Celeste Buckingham
Bronzový Slávik: Zuzana Smatanová

Spevák: 
Zlatý Slávik: Peter Cmorik
Strieborný Slávik: Miro Žbirka
Bronzový Slávik: Richard Müller

Rádioslávik:
Peter Bič Project – Hey Now

Objav roka:
Celeste Buckingham

Skokan roka:
Peter Bič Project

Absolútny Slávik:
Desmod

Hite roka:
Ego feat. Robert Burian – Žijeme len raz

Videoklip roka:
Ego feat. Robert Burian – Žijeme len raz

Web roka:
Zuzana Smatanová (zuzanasmatanova.sk)

Zdroj: Redakcia GREGI.NET