Skvelý herec a stand-up komik Mr. Bill Bailey, zavíta v septembri do Bratislavy a Košíc so svojou novou live šou LIMBOLAND. 

Po turné vo Veľkej Británii, vypredaných predstaveniach v Singapure a Hong Kongu a turné po Austrálii a Novom Zélande, vyráža Bill Bailey s novým predstavením aj do európskych miest. Vtip a zmysel pre absurditu sú Billovou ochrannou známkou, publikum si ho môže užiť vo vrcholovej forme.  Žiadne kĺzanie po povrchu, Bill je známy tým, že zvykne zaťať do živého.

Tentokrát si posvieti na hlboké existenčné témy súčasného človeka. V spojení s Billovým intelektuálnym humorom a nadhľadom je výsledok dokonalý. Počas predstavenia prichádzajú veľmi netradičné pointy a hry s absurdnom v nečakanom načasovaní pre „vnímavé uši a rýchlu myseľ“.

BillBailey Close Press Photo

Predstavenie má množstvo skvelých ohlasov. Bill Bailey je od roku 2001 kritikmi označovaný za jedného z najlepších a najvýraznejších komikov súčasnosti. Podľa nich je potešením, radosťou a veľkým zážitkom vidieť každú jeho šou.

Hlavným motívom show LIMBOLAND je obrovská priepasť medzi tým, ako si predstavujeme svoje životy a realitou skutočného prežívania. Je o svete, ktorý nespĺňa naše očakávania, zároveň uvažuje o pravej podstate šťastia. Z početných ciest po svete Bill prerozpráva neuveriteľnú ságu jednej rodiny, ktorá sa vybrala do Nórska pozorovať polárnu žiaru.

https://youtu.be/mAZ7JN7lM8A

Show by nebola úplná bez hudby, takže zaznie Billova verzia protest-songu, srdcervúce country, westernová balada aj úžasná pomalá verzia piesne Happy Birthday.

Bill Bailey je raritou vo svete intelektuálneho humoru, nenechá divákov pri žiadnej z tém vydýchnuť. Pripravte si svoje bránice!

„Bailey je virtuóz. Exluzívna prehliadka komediálnych štýlov od hudby až po alternatívnu komédiu.“ (Sunday Times)
„Inteligentný a zábavný. Vzrušujúca myseľ. Dychberúce.“ (Metro)
„Bailey je v hre. Na jej vrchole.“ (The Times)

Predstavenie je v angličtine, bez tlmočníka.

Bill Bailey je držiteľom ceny British Comedy Award. Je známy zo sitkomu Black Books, kde stvárnil pomäteného Mannyho. Účinkoval v seriáli televízie BBC1 Jonathan Creek, vo vianočnom špeciále seriálu Doctor Who (The Widow and the Wardrobe), hral a je spoluautorom scenára krátkeho filmu Carpark Babylon (pre televíziu Sky1 k seriálu Little Crackers), hral v dráme Skins a má množstvo ďalších pestrých televíznych aktivít. Je dlhoročným podporovateľom početných charitatívnych organizácií, napríklad International Animal Rescue, The Sumatran Orangutan Society, Bowel Cancer UK,  Prosthate Cancer UK, The Asthma Society and Reprieve. Má čestný doktorát z University in Sunshine Coast (Queensland, Australia) za významný prínos k zlepšovaniu celoplanetárneho životného prostredia.

Bill Bailey – LIMBOLAND
28.9.2016 Bratislava, Istropolis
29.9.2016 Košice, Spoločenský pavilón

Predpredaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21930

Zdroj/Foto: Agentúra KVAS