Skupina Pretty Maids sa po piatich rokoch vracia na festivalové pódiá! Na TOPFESTE vystúpi 29. júna 2024!

Najslávnejšia dánska kapela Pretty Maids po dlhšej prestávke vystúpi budúci rok na žilinskom letisku. Slovenskí fanúšikovia si ju budú môcť vypočuť 29. júna na festivale TOPFEST!

Dánska formácia vznikla v roku 1981 a v meste Horsens ju založili Ronnie Atkins s gitaristom Kenom Hammerom. V priebehu rokov sa skupina etablovala ako jedna z najlepších kapiel na domácej a svetovej scéne. Ich debutový album „Red Hot and Heavy vyšiel v roku 1984 a prezentoval charakteristický zvuk kapely a rýchlo sa stal veľkou kultovou klasikou.

Veľký prelom však prišiel s druhým albumom „Future World z roku 1987, ktorý priniesol hity ako „Future World a „Love Games“, ktoré upevnili status skupiny ako celosvetovo uznávanej rockovej formácie a postarali sa o silnú a oddanú medzinárodnú fanúšikovskú základňu.

„S kolekciou nezabudnuteľných hitov a stálou vysokou kvalitou svojej hudby, Pretty Maids v priebehu rokov zasiahli nielen svojich verných fanúšikov, ale aj nových poslucháčov. Preto sme veľmi radi, že ich po piatich rokoch môžeme privítať aj na našom festivale a fanúšikovia si spolu s nimi budú môcť zaspievať ich najväčšie hity naživo“, uviedol Michal Krasňan, finančný riaditeľ festivalu Topfest.

Členovia skupiny nahrali vlastnú verziu piesne „Please Don’t Leave Me“ z roku 1982, ktorá vyšla desť rokov po vydaní originálu na albume Sin-Decade (1992) a stal sa z nej hit, ktorý snáď pozná každý.

Ďalšie albumy aj skladby potvrdili trvalú silu Pretty Maids a schopnosť nasledovať ďalší vývoj, meniace sa hudobné trendy a zároveň zostať verní svojmu pôvodnému zvuku a identite. V neposlednom rade treba zmieniť aj to, že táto kapela je veľkým zdrojom inšpirácie pre ďalšie rockové a metalové skupiny po celom svete.

Vstupenky na hviezdami nabitý TOPFEST 2024, k torý sa uskutoční 27. až 29.6.2024 na letisku v Žiline si exkluzívne zakúpite v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event/TOPFEST-2024

Zdroj: TS
Foto: Pretty Maids