Scéna hnědne je druhý singl z nového alba kapely Houba.

Kritický pohled dovnitř české punkové scény přináší nová píseň ústeckých.

„Když Martíček v roce 2014 napsal článek Punková scéna hnědne na kidsandheroes.com říkali jsme si, že bychom tu stále aktuální myšlenku mohli přetavit v píseň. Chvíli to trvalo, ale nakonec se povedlo.“, uvedl Majkl, zpěvák kapely. Neoficiální videoklip je sestaven z fotek pořízených na koncertě v brněnském klubu Eleven 12. dubna 2019 fotografkou Janou Vařečkovou, protkán záběry z koncertu v Zábřehu na Moravě z roku 2010.

„Pořád, i po 25 letech na scéně, se pohybujeme ve scéně mezi lidmi, kteří pořád opakují „já nejsem rasista, ale“ . Nebo jim nevadí nenávist vůči cizincům. Pořád se tu pohybují lidi, kteří vůbec nepochopili, že svět není jen Česko, že je mnohem pestřejší a mnohem složitější a ne tak moc bílej. Takže pojďme to udělat přehledný. Ať víme jasně, kdo kde stojí“, říká Martíček.

Kapele zbývá nahrát 4 písně a album bude kompletní. Mix a mastering proběhne pod vedením Paula Minera (ex Death By Stereo, aktuálně Buzzbomb Studios, Orange County). Nová deska vychází v září na Papagájův Hlasatel Records.

Letní koncerty kapely:
27. 6. Praha – Za Koule Punk Fest
14. 7. Tábor – Mighty Sounds 2019
20. 7. Třemošnice – Čwachták Fest
20. 7. Žlutice/Zlín – Bike Contest
27. 7. Třebíz – Lets Go Fest
27. 7. Police nad Metují – Bez Šance Fest
23. 8. Slaný – Valník open air

Zdroj: TS