Saténové ruky vydávajú po roku dva nové single a Tretí album na vinyle.

Fanúšikovia Saténových rúk sa môžu tešiť na dva nové single. Jeden je novinkou a ten druhý ste už počuli, len v inej verzii. Kapela nimi tiež avizuje vydanie „Tretieho albumu“ na vinyle, ktorého predpredaj spúšťa vydavateľstvo go2stage od dnešného dňa za zvýhodnenú cenu, na pultoch v kamenných obchodoch bude vinyl dostupný od 18. júna. Oba single – „Kľúče“ aj „Kaviár“  vychádzajú digitálne pod hlavičkou go2stage a budú dostupné na iTunes a iných streamovacích službách.

Singel Kľúče mal byť pôvodne na tzv. Treťom albume, ktorý vydali Saténové ruky v júli minulého roku, z časových dôvodov sa naň však nedostal. Druhá nová skladba Kaviár sa  na Treťom albume síce nachádza, počas koncertov však nadobudla novú podobu, a tak sa Saténové ruky rozhodli zachytiť ju aj v nahrávacom štúdiu. Vydanie singlov pomyslene ukončuje éru Tretieho albumu.

Skladba s melancholickým podtónom Kaviár hovorí podľa slov autora textu Braňa „Bebeho“ Bezáka  o strachu z nepoznaného, o neistote a opakovaní chýb. „Pieseň sme začali hrávať na koncertoch a uvedomili sme si, že v live verzii znie úplne inak ako na albume. Albumová verzia je kompletne „vykuchaná“ a z pôvodnej nahrávky tam zostal len Bebeho vokál. V singlovej verzii pieseň znie tak, ako ju hrajú Saténové ruky a nie ruky producentov,“ vysvetlil pohnútky kapely Marek „Kasko“ Babušiak.

Saténové ruky už v minulosti hľadali bundu, najnovšie pátrajú po kľúčoch. „Kľúče, bundu aj samého seba hľadá každý po svojom po celý život,“ podotkol priam filozoficky Kasko, ktorého hlas znie v piesni Kľúče a už v prvej slohe naznačuje jej tému: „Vždy keď ráno hľadám kľúče, nájdem teba, a to ma nebaví.“ Text opäť napísal Bebe, tentokrát sa sústredil na stereotyp vo vzťahoch. Terapia hudbou je dobrým tipom aj na vzťahové problémy, a tak bude možno práve tento singel hitom mnohých dvojíc.

Saténové ruky chystajú momentálne okrem nového vinylu do zbierky aj koncertný repertoár na letné koncerty a festivaly. Vidieť ich budete môcť napríkad na Pohode, Festivale Atmosféra a Feste Fiesta. Avizujú tiež prípravu cover songu s antifašistickou tematikou.