Saténové ruky to majú dobre spočítané, v novom singli sa snažia nezblázniť z vlastného veku

Saténové ruky vydávajú nový singel “Mám to spočítané”, ktorý vtipne glosuje nástrahy, ktoré zažíva každý päťdesiatnik. Vznikol počas aprílového nahrávania v Birdland Studios.

Vek je len číslo, to znie pekne, mi prebehne mysľou, vždy keď ma sekne

Podobne ako sa v roku 2018 stal vianočný punk “Tvrdý darček” silnou konkurenciou tradičných vianočných pesničiek, aj singel “Mám to spočítané” má nakročené vytlačiť narodeninovú odrhovačku “Čože je to päťdesiatka”. Zábavný text pôsobí ako zbierka bonmotov, ktoré okamžite oblažia poslucháča poriadnou dávkou nadhľadu.

“Chodím do nočných klubov aj s bolesťou kĺbov, lebo chuť vo mne drieme kaziť vekový priemer,” odhodlane spieva Braňo Bebe Bezák za doprovodu dynamických gitár. 

Starecký postprotopunk

V roku 2015 označil Juraj Kušnierik prvý album Saténových rúk “Bozkávam” za generačný a čas ukazuje, že sa nemýlil. Kapela má dar vystihnúť radosti aj strasti vlastnej generácie, ktoré vie šikovne prekresliť do (nielen) zábavných pesničiek.

V júli si ich fanúšikovia budú môcť vypočuť na festivale Pohoda, kde predstavia nový materiál, na ktorom pracujú. V závere leta majú pre poslucháčov pripravené ešte jedno hudobné prekvapenie.

Credits:
Hudba: Bezák Branislav, Lipa Jozef, Janček Vladimír, Babušiak Marek
Text: Bezák Branislav, Lipa Jozef, Janček Vladimír, Babušiak Marek
Produkcia: Tomáš Sloboda
Mix a Mastering: Miloš Rojko ml.
Nahraté v Birdland studios / apríl 2024

TS