Š. Mráz: Klenotom Hviezdneho večera budú spoločné duetá.

HVIEZDNY VEČER sa bude niesť v znamení charitatívneho posolstva, ktoré prídu 15. mája v rámci benefičného koncertu do STEEL ARÉNY podporiť Karel Gott, Eva Urbanová, Miroslav Dvorský a Nela Pocisková.

O ich hudobný doprovod sa postarajú Boom! Band Jiřího Dvořáka a Štátna košická filharmónia majúca za sebou spoluprácu s velikánmi ako Jose Careras alebo Placido Domingo.

Tradícia koncertov pre Nadáciu Harmony začala pred štyrmi rokmi, kedy s touto myšlienkou prišiel Peter Dvorský s manželkou a Štefan Mráz tento projekt podporil. Ako priznal, dlhé roky obdivoval spevácke umenie Petra Dvorského a keď sa neskôr zoznámili, stali sa priateľmi. Pri jednom z ich spoločných rozhovorov vznikol práve nápad podporiť nadáciu aj takýmto spôsobom. Pripomenieme, že Nadáciu Harmony založil Peter Dvorský s manželkou v roku 1991 za účelom zriadenia a prevádzkovania činností Rehabilitačného centra pre zdravotne postihnuté deti. Centrum poskytuje starostlivosť deťom s ortopedickými, neurologickými a traumatologickými diagnózami, vrodenými vývojovými poruchami, pričom veľkú časť pacientov tohto centra tvoria deti s poškodením centrálneho nervového systému (CNS) – s detskou mozgovou obrnou. „Keďže milujem operu, obdivoval som Petra Dvorského. Preto bolo pre mňa veľkou cťou, keď sme sa zoznámili a stali sa priateľmi. Raz sme sa s maestrom bavili na tému, ako by sme mohli podporiť nadáciu. Povedal som mu, že má predsa mnoho známych medzi spevákmi, ktorí si ho vážia a určite radi prijmú jeho pozvanie vystúpiť na benefičnom koncerte s takýmto ušľachtilým poslaním,“ zaspomínal si donor Nadácie Harmony  a spoluorganizátor májového Hviezdneho večera Štefan Mráz.

Cieľom koncertu je podporiť možnosti poskytovania sociálnych služieb formou rehabilitačných pobytov deťom z celého Slovenska s diagnózou detskej mozgovej obrny. Výťažok z akcie, ako aj získané financie z verejnej zbierky, ktorá sa uskutočni priamo na podujatí, poputuje na tieto určené ciele. Napríklad vďaka širokej podpore verejnosti  organizátori mohli v roku 2011 po koncerte v Dome Umenia v Košiciach odviesť na účet nadácie sumu 22.000 Eur. Práve veľký záujem o koncert bol inšpiráciou k tomu, aby ho tento rok usporiadali v hokejovom chráme na východe Slovenska. „Pri koncipovaní dramaturgie sme si dali záležať na tom, aby si každý, kto navštívi STEEL Arénu, prišiel na svoje. E. Urbanová ako sopranistka a tenor M. Dvorský zaspievajú slávne svetové árie, K. Gotta verejnosti predstavovať nemusím a rovnako bude zážitkom vystúpenie talentovanej N. Pociskovej. Z pódia odznejú operné skladby, muzikálové hity, známe popové piesne a osobne sa veľmi teším na spoločné duetá, ktoré budú klenotom výnimočného večera,“ zdôraznil Š. Mráz.

Koncert Hviezdny večer prinášajú Nadácia Harmony, Aréna promotion a Termostav Mráz. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

Pri tejto príležitosti môžete do 15. 4. 2013 využiť super akciu, keď k minimálne trom zakúpeným vstupenkám dostanete 120-minútový videozáznam z koncertov a vystúpení opernej legendy Petra Dvorského v milánskej La Scale. 2-DVD si môžete vyzdvihnúť v pokladni alebo recepcii STEEL Arény. Akcia sa nevzťahuje na lístky zakúpené do lóži.

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.