Marie Rottrová už tento týždeň oslávi narodeniny veľkým koncertom v Bratislave! V HANT Aréne vystúpi vo štvrtok 9. februára!

Česká diva Marie Rottrová vystúpi v závere tohto týždňa v bratislavskej HANT Aréne. Veľkým galakoncertom plným hudobných hostí oslávi spoločne so svojimi slovenskými fanúšikmi 75te narodeniny.

Exkluzívna koncertná šou sa mala pôvodne konať 12. decembra, no legendárna česká diva napokon musela zo zdravotných dôvodov termín presunúť na február 2017. Podľa slov organizátorov koncertu, fanúšikovia, ktorí si už zakúpili vstupenky na koncert, ktorý sa mal konať 12. decembra, si svoje lístky môžu ponechať – lístky ostávajú naďalej v platnosti aj na koncert, ktorý sa bude konať v novom termíne 9. februára 2017 a netreba si ich meniť.

V novom termíne 9. februára 2017 vystúpia v HANT Aréne tiež avízovaní hostia – herec Jiří Bartoška i speváci Jaroslav Wykrent, Petr Němec a Magdaléna Urbanová.

Na slovenskom turné sprevádza Marii Rottrovú jej dvorná skupina Neřež. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22751

Hostia Marie Rottrovej na koncerte v HANT Aréne

Jiří Bartoška – legendárny český herec má na konte nekonečnú databázu filmov, rozprávok a televíznych seriálov – Bratři Karamazovi (1981), Cirkus Humberto (1988), Je třeba zabít Sekala (1998), Nemocnice na kraji města …, nové osudy (2008), Líbáš jako Bůh (2009), Líbáš jako ďábel (2012), Princezna a písař (2014), Teorie tygra (2016) a mnohé ďalšie. Od roku 1994 pôsobí ako prezident Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary. S Marií Rottrovou spája Jiřího Bartošku dueto Klíč pro štěstí z roku 2009: www.youtube.com/watch?v=Fp6WvapBgo8.

Jaroslav Wykrent je známy přerovský hudobný skladateľ, textár a hudobník. V 60. rokoch bol členom skupiny Synkopa, ktorá patrila k špičke medzi rodiacimi sa big beatovými kapelami tej doby. Preslávil sa ako dvorný textár a autor Marie Rottrovej. Jeho pesničky a texty Agnes, Lásko, Hodina života, Kouzlo bílé růže a mnohé ďalšie sa stali v jej podaní skutočnými hitmi.

Petr Němec je moravský spevák, skladateľ a hudobník, ktorý celý život zasvätil hudbe. Za totality sa dostal do konfliktu s režimom, preto sa jeho piesne dlho predávali ako piesne kapely SPECIAL. Vystupoval so skupinou Flamingo i sólovo a na konte má duetá s Marií Rottrovou či Věrou Špinarovou. Po Zamatovej revolúcii odišiel z Česka spievať na zaoceánske lode. V roku 2013 odišiel do penzie. V súčasnosti koncertuje len výnimočne, napríklad na pravidelnom vianočnom koncerte v klube Parník pod vedením Borise Urbánka alebo ako hosť na koncertoch Marie Rottrovej.

Magdaléna Urbanová je jednou zo sólistiek Orchestra Karla Vlacha, Septetu plus Dalibora Kaprase a s Marií Rottrovou ako jej vokalistka vystupuje už viac ako 8 rokov. Postupne sa prepracovala až k písaniu vlastných piesní a textov. Vďaka skvelej sprievodnej kapele Duna Band sa mohlo narodiť jej prvé autorské CD „a jedeééém…..“

Marie Rottrová patrí k najobľúbenejším českým speváčkam. Svojej prvej gramofónovej nahrávky sa dočkala s kapelou Flamingo (Plameňáci), s ktorou vystupovala veľkú časť svojej kariéry.

Popri hudobnej kariére sa vydala i na dráhu televíznu a hereckú. Zažiarila v slovenskom muzikálovom filme Neberte nám princeznú. Úspech zožala jej 22-dielna televízna relácia Divadélko pod věží, kam si pozývala zaujímavých hostí z rôznych oblastí verejného života.

V roku 1997 vydala album Vánoční čas, ktorý získal zlatú platňu. Rok 2001 priniesol album Podívej, za ktorý si na konto pripísala platinovú platňu. O dva roky neskôr vyšiel exkluzívny výber Všechno nejlepší, za ktorý dostala 2x platinovú platňu za viac než 40 000 predaných kusov. O rok na to, v roku 2004 vydala album duetov s názvom Ty a já. Presne o rok vychádza pokračovanie úspešného  výberu Všechno nejlepší 2, ktoré bolo ocenené zlatou platňou. V roku 2008 vyšlo premiérové DVD Marie Rottrové Tisíc tváří lásky, za ktoré už na krste získala platinovú platňu. V roku 2009 vyšiel po 8mich rokoch album Stopy a o rok na to ďalší výber hitov s názvom Osud mi Tě přál – pri krste výberovky získala zlatú platňu za predošlý album Stopy. V roku 2011 vyšiel na 3 CD doposiaľ najväčší výber jej hitov Zlatá kolekce 1968-2010. V tom istom roku vychádza komplet Co mám, to dám, obsahujúci väčšinu LP a CD Marie Rottrové i DVD Tisíc tváří lásky.

Medzi nezabudnuteľné piesne Marie Rottrové patria: Kůň bílý, Řeka lásky, Měli jsme se potkat dřív, To nic, Lásko, Markétka, Lásko, voníš deštěm, Střapatá nohatá, Skořápky ořechů, Ten vůz už jel a mnoho ďalších.

Viac info:  

www.marierottrova.cz
www.facebook.com/Marie-Rottrov%C3%A1-146196352220693
www.facebook.com/events/598576540327595

novy-termin-rottrova-web

Zdroj: SOUL FOR SHOW