ROCKOVÁ MATURITA 2: V KATEGÓRII POP&ROCK ŤA PREVERIA ZUZANA SMATANOVÁ, BEJZO ČI PETER BIČ

Tour finalistov prvého ročníka Rockovej Maturity sa blíži do finále. Počas koncertných vystúpení sa noví záujemcovia mali možnosť dozvedieť priamo od organizátorov mnoho noviniek o priebehu súťaže alebo vypočuť si mnohé skúsenosti finalistov. Momentálne prebieha evidencia súťažiacich druhého ročníka, ktorý prichádza s rozšírenými možnosťami registrácie sa do súťaže.

Rocková Maturita sa stala v minulom roku rýchlo rozvíjajúcou sa súťažou, o ktorú prejavilo záujem mnoho mladých kapiel z celého Slovenska v rôznych rockových/metalových štýloch. Organizátori sa preto rozhodli priebeh súťaže rozdeliť do dvoch kategórií, čím sa otvára skutočne široký záber štýlov založených na rockovom základe. Registrácie do kategórie POP&ROCK môžete posielať do 9. mája 2016.

POP&ROCK

Juraj Kupec pozýva…

„Rock je najrozšírenejší hudobný štýl, na základoch ktorého vzniklo veľa významných hudobných žánrov, od popu cez blues až po najtvrdšie metalové štýly. Rock dáva najširší priestor aj na zvukový a nástrojový experiment. Uvedomujúc si tieto skutočnosti aj Rocková Maturita potrebuje otvoriť súťažný priestor širšiemu spektru kapiel v rôznych žánroch založených na rockovom základe. Rocková Maturita ma ambíciu neškatuľkovať a rozvíjať súťažné prostredie smerom k čo najkvalitnejšiemu zastúpeniu kapiel s vlastnou tvorbou. Aj preto bolo prirodzeným krokom smerujúcim k vyššej kvalite a transparentnosti Rockovej Maturity založenie novej kategórie pop&rock. Očakávame registrácie a záujem zo strany kapiel pohybujúcich sa v jemnejších rockových vodách, poteší nás aj záujem formácii pracujúcich s rockovým základom v alternatíve s inými štýlmi,“ vysvetľuje rozšírenie súťaže na dve kategórie Roland Koncz, organizátor súťaže Rocková Maturita.

Zuzana Smatanová pozýva…

Kapely sa v priebehu dlhšie trvajúcej súťaže formujú a vyvíjajú, stretnú sa s  možnosťou komunikácie s porotou. Ide hlavne o mentorstvo a rady porotcov, prípadne ich odporúčania kapele v priebehu i po ukončení súťaže. Snahou je vytvoriť okrem súťažného prostredia, aj prostredie spolupráce, ktoré má byť prospešné hlavne prihláseným kapelám v ich ďalšej tvorbe a vývine.

Bejzo pozýva…

„Tomu sme sa snažili prispôsobiť aj zloženie pop&rockovej poroty, kde Zuzka Smatanová veľmi citlivo vie vnímať polohy pesničkového až folkového rozmeru, Bejzo určite veľmi pozorne rozpozná kvalitu kapiel s rytmickými a spevavými predpokladmi. Je tu Peter Bič s kvalitným popovým cítením a skúsenosťou a Vadim Bušovský s nosom na všetko kvalitné z bluesu a metodického rocku až hardrocku. No a meno Juraja Kupca, producenta takých mien ako No Name, Janka Kirschner, Peter Cmorík a pod., je tiež zárukou kvalitného posúdenia kapiel,“ menuje silnú porotcovskú päticu v POP&ROCK Roland Koncz.

Peter Bič pozýva…

V celoslovenskej súťaži budú amatérske po&rockové kapely hodnotené už spomínanou odbornou porotou zostavenou z ostrieľaných slovenských hudobníkov pod vedením predsedu poroty Juraja Kupca. Znova sa bude súťažiť o zaujímavé ceny, ako napríklad vlastný album, single, videoklipy a účasť na turné víťazov či ďalších podujatiach. Počas súťaže si postupujúce hudobné zoskupenia zahrajú postupne na najväčšom rockovom festivale na Slovensku, ktorým je Topfest alebo v MMC Bratislava.

Vadim Bušovský pozýva…

Registrácie do POP&ROCK kategórie prebiehajú na webovej stránke www.rockovamaturita.sk iba do 9.mája 2016. Všetky potrebné informácie nájdete na spomínanom webe www.rockovamaturita.sk a na facebookovej stránke https://www.facebook.com/rockovamaturita .

Zdroj: Pavol Dráb, Digital Rock Media
Foto: Imrich Pluhár