Rock´n ´Roll Swing Party – 9.9.2016 Babylon Bratislava

9.9.2016 môžete v  klube Babylon na nám. SNP č 14 zažiť jedinečný večer, v ktorom bude dominovať temperamentný Rock´n´roll skupiny Fire Balls z Brna a swing v podaní Happyband Orchestra z Trenčína.

Večer elektronickým swingom okorení aj Fabio Camminatiello alias dj Kam z Talianska a DJ-i z New Model Rádia. Akciu podporí aj Jack Daniels, vďaka ktorej si budete môcť vychutnať nápoje za lákavú cenu.

Skupina The Fireballs vznikla v roku 2001 v Brne. Do roku 2016 mali za sebou viac ako osemsto vystúpení po Českej republike aj v zahraničí. Ich repertoár tvoria najmä skladby z obdobia klasického rock’n’rollu s presahom do rhythm’n’blues a jump swingu najmä z rokov 1950-1962. Ide o hity, ktoré zložili a hrali Bill Haley, Chuck Berry, Fats Domino, Jerry Lee Lewis, The Jodimars, Louis Jordan, The Treniers a ďalšie, avšak aj o skladby menej známe, novšie, staršie, v angličtine, v slovenčine aj čisto inštrumentálne.

Fire Balls

Dôraz kladú najmä na autentický zvuk, swing, imidž a divokú pódiovú show. Na javisku nechýba rad pôvodných artefaktov z konca 50. rokov – účinkuje s nimi zbierka originálnych starých mikrofónov Shure z rokov 1947-1960, oválny bubon Trixon Speedfire či niekedy dokonca viac ako 50 rokov stará zvuková aparatúra s nevyhnutnou páskovým ozvenou.

The Fire Balls Ste mohli vidieť napríklad na najväčšom európskom RnR festivale Summer Jamboree v Taliansku, medzinárodnom Rock’n’Roll & rockabilly festivale Rumburk Rumble, ako predkapelu Jerry Lee Lewisa, niekoľkokrát na TV Nova a v Českej televízii či ako hlavný kapelu na Boogie plese vo Viedni. V roku 2003 vydali platňu On Fire, v roku 2011 album Neskoro či na knap. Od roku 2013 ich môžete vídať tiež pod názvom Gone Hepsville s vlastnou autorskou hudbou – takto vystúpili  napríklad na festivaloch Rhythm Riot, Hep Cats Holiday či Shake That Boogie baby! v Anglicku, Hangar Rockin ‚vo švajčiarsku, Firebirds festivale v Nemecku a mnohých ďalších podujatiach. V roku 2014 vydali platňu LOTS Rhythm u anglicko-nemeckého vydavateľstva Rhythm Bomb.

Happyband

V decembri roku 2012 bola kapela The Fireballs slávnostne uvedená do Siene slávy slovenského Rock and rollu, čoho si vážia o to viac, že všetci ostatní, s ktorou ju zdieľajú, sú najmenej o generáciu starší.

Happyband Orchestra je profesionálny 9.-členný orchester vedený Vladom Ďatelinkom. Na domácej scéne pôsobí už takmer dve desaťročia a vystupuje s rôznymi tipmi programov. Svoj swingový program predstaví 9.9. 2016 v klube Babylon v Slovenskej premiére. Na tento koncert si pripravili nezabudnuteľné svetové melódie prerobené do nových swingových aranžmánov. Budú zárukou, že tanečný parket bude vŕzgať pod náporom energických tanečníkov. Čaká Vás jedinečná PÁRTY SHOW v originálnom prevedení HAPPYBAND ORCHESTRA. Budete počuť a vidieť hity ako napríklad My Way od Franka  Sinatru, I Wish You Love od Natalie Cole, Crazy Little Thing Coled Love od Queen, Tell my what i say od Ray Charlesa, Don´t Worry by Happy od Bobby Mc Ferrina, alebo zmes najväčšich hitov od Glenna Millera.

babylon_9_9_2016

Zdroj: GregorAgency