Rockin‘ Chicks: Push a M-Jane – hutné beaty z Poľska a horného Rakúska!

Djka Push predvedie, ako sa vedia dievky v Poľsku obracať za platňami ;). M-Jane so sebou prinesie hutné beaty z horného Rakúska. V piatok 7. októbra 2011 v Subclube poteší naše uši aj oči päť DJok zo štyroch štátov!

Push – vlastným menom Iga sa za takmer desať rokov pôsobenia na drum and bassovej scéne stala najžiadanejšou Poľskou DJkou vôbec. Jej úspech spočíva vo veľkej precíznosti pri mixovaní a skvelej hudobnej selekcii.

Push

Pôvodom z Katovíc (Silesia, južné Poľsko) momentálne žije vo Varšave. Zaujíma sa o kultúru ďalekého východu, čínsky jazyk a jogu. Svoj prvý set pred publikom odohrala v roku 2002 v klube Zanzibar. Nielen výborné djské zručnosti, ale i jej krása a dlhé čierne dredy dali vzniknúť prezývke – temná princezná. Ovplyvnená Teebeem, Calyxom, alebo Klutom rada preskúmava temnejšiu stránku drum and bassu, ale nepohrdne ani neurofunkom, či trancestepom.

Niekoľko rokov bola rezidentkou legendárneho undergroundového klubu Absurd v Krakove. Po jeho zatvorení spolu zakladala skupinu, ktorá si hovorí Absurd squad. Promotéri a umelci, ktorí majú pod palcom najtučnejšie akcie sú pilierom Poľskej undergroundovej scény. Nezriedka sa v kluboch objavuje aj pod hlavičkou projektu Lazy bitches v spojení s MC Jean.

Iga už roztancovala takmer všetky kluby v rodnom Poľsku a pozrela sa aj do zahraničia. Okrem Čiech, Veľkej Británie, Nemecka, či Holandska sa tiež prezentovala v známom londýnskom rádiu Life FM.

M-Jane – Už od svojich 14 rokov bola M-Jane zanietenou poslucháčkou hudby a prelúskala množstvo žánrov a hudobných scén. Jej láska k hudbe sa zmenila na ozajstnú vášeň až s príchodom drum and bassu. Skutočne tvrdý tréning za djskou technikou mal za následok veľmi skoré prvé vystúpenie pred publikom. Do svojich setov sa snaži vniesť veľa pohhybu. Jej selekcia siaha od liquid funku cez jump-up až po deepový a temný zvuk. Niekoľko jej setov si môžes stiahnuť na stránke jej crew Zanglasound.

Mjane

Poteš svoje ucho i oko už 7.10. v Subclube! Jedinečné zoskupenie piatich Djok zo štyroch krajín počas ôsmych hodín plných zlomených beatov predvedie svoje umenie. Všetky dievčatá majú lacnejší vstup. Navyše budú na bare po celú noc pripravené akciové drinky + súťaž až o 4 lístky na Special Place.

Info o dámskej jazde aj na Facebookovej stránke!

dnb

Zdroj: Silwer
Publikoval: Redakcia GREGI.NET