Róbert Mikla sa vracia na Slovensko.

Ak máte za sebou úspešné leto, prečo by takou nemohla byť aj zima či jar. Presne toto si povedal Róbert Mikla, ktorý  od roku 2011 žije s menšími prestávkami v New Yorku.

V lete 2015 v rámci svojich slovenských prázdnin odohral viacero komorných a niekoľko väčších unplugged koncertov, taktiež vystúpil či už sólo, ako moderátor, porotca alebo so svojou sprievodnou kapelou, ktorá nesie názov Róbert Mikla a priatelia ako súčasť programu na letných jarmokoch, či iných kultúrnych podujatiach. Dva krát sa dokonca ocitol v úlohe DJa ako hosť diskoték.

robomikla

Jeho letný koncertný program sa nazýval ,,Brehy,, a mnohí návštevníci mohli uvidieť Roba v polohe, ktorú predtým nepoznali. Koncerty boli zamerané viac komornejšie a okrem hudby a piesní boli popretkávane poéziou z pripravovanej zbierky básní s názvom Maliar slov, ktorú autorsky vydáva pod pseudonymom Woytech Zenka, na jar budúceho roku

V podobnom duchu bude Mikla pokračovať v koncertovaní na Slovensku aj od decembra 2015. Program Pocity Tour je určený ako pre komornejšie účely s menším obsadením, tak aj pre väčšie akcie typu plesy a iné spoločenské akcie, menšie pódiá, kaviarne, kluby, čajovne, kultúrne strediská alebo pre iné príležitosti, kde sa žiada jedinečný zážitok v podaní špecificky, možno kedysi kontroverzne, dnes skutočne  nepoznane vnímaného interpreta.

Po letných prázdninách Róbert ešte stihol odletieť a jeseň stráviť za oceánom, kde spolu s režisérom a kameramanom Randym Coldom natočili videoklip pre skladbu Brehy, ktorý bude mať verejnú predpremiéru dňa 18.12.2015 v Žiari nad Hronom v priestore Čajovne za rohom. Verejná premiéra následne bude 24.12.2015 na kanáli You Tube a bude doslova vianočným darčekom od Róberta svojim fanúšikom.

Zdroj:  Milan Štefánik