Režisér filmov Piaty element a Lucy prináša nový film Valerián a mesto tisícich planét!

V júli 2017 predstaví Luc Besson svoj nový film Valerián a mesto tisícich planét, ktorý má medzinárodné hviezdne obsadenie. Hrajú v ňom okrem iných aj Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk. Toto dobrodružstvo plné predstavivosti a akčných scén vás zavedie do toho najzvláštnejšieho vesmíru, ktorý bol kedy stvorený.

Magic Box Slovakia uvedie film do slovenských kín 20.7.2017 v 2D a 3D aj so slovenským dabingom.

Pôvod príbehu

Komiksový seriál, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí ochraňuje všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerián a Laureline, sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír. V priebehu svojich dobrodružstiev sa stretávajú s mnohými mimozemskými národmi a musia čeliť množstvu nebezpečenstiev, pričom za všetkou ilustráciou stojí J.-C. Mézières. Seriál Valerián vychádzal 43 rokov a je celý zviazaný v 21 zväzkoch. Budúci rok oslávi 50. výročie, v júli 2017 príde do kín ako celovečerný film na motívy komiksu.

Sen z detstva Luca Bessona sa stáva realitou

Keď mal Luc 10 rokov, zamiloval sa do komiksového príbehu o Valeriánovi a Laureline. O viac ako 25 rokov neskôr konečne môže svoj sen z detstva realizovať. Režisér takých snímok ako je Piaty element a Lucy, uviedol: „Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerián, so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celý čas sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerián? Vždy som mu povedal, že nemôžem, pretože v celom komikse je iba asi desať, dvanásť ľudských postáv, všetky ostatné sú mimozemšťania. Keď som videl film Avatar, úplne sa to pre mňa zmenilo. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti nemajú žiadne hranice.“

Dva giganti vizuálnych efektov sa spojili, aby zmenili dejiny

Dve spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vizuálnymi efektami, VFX GIANTS WETA a IL, sa spojili prácou na filme Valerián a mesto tisícich planét. Za pomoci spoločnosti Rodeo FX si tri najdôležitejšie spoločnosti vo svete vizuálnych efektov, ktoré stojí za filmami ako sú Avatar, Pán prsteňov, Avengers: Vek Ultrona, či Lucy, si dali za úlohu priniesť víziu Luca Bessona k životu.

V roku 1997 obsahoval Bessonov Piaty element 180 záberov s vizuálnymi efektami. Jeho nový film, Valerián a mesto tisícich planét, ich pritom obsahuje 2734.

valerian_a_mesto_tisicich_planet_01

Synopsia

V roku 2740 sú Valerián a Laureline zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržovať vo vesmíre poriadok. Ich nadriadený im prikáže, aby sa spoločne vydali na misiu do dychberúceho intergalaktického mesta Alfa, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícich rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerián a Laureline vedú boj s časom, aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí náš vesmír.

Valerián – Dane Dehaan

Klasický hrdina, srdečný, silný a odvážny, major Valerián má akýsi šiesty zmysel na taktiku a je neobyčajný bojovník. Snaží sa podľa možností dodržiavať príkazy svojich nadriadených a je rozhodnutý, že vo svojej vojenskej kariére dosiahne tie najvyššie možné méty.

Laurine – Cara Delevingne

Vysoko inteligentná, nezávislá a rozhodná Laureline, je už dva roky spolupracovníčkou majora Valeriána. Na svoju prvú skutočnú úlohu v teréne sa taktiež vydáva po jeho boku, pričom ich úspešnosť je stopercentná. Spoločne vytvárajú jedno z najfunkčnejších partnerstiev armády ľudí.

valerian_a_mesto_tisicich_planet_03

Alfa, mesto ticíse planét

Alfa je obrovská vesmírna stanica, ktorá sa postupne premenila na rozpínajúce a na pohľad oslňujúce mesto prepojených svetov. Pred mnohými storočiami obiehala Alfa okolo Zemi, dnes je ale stredom medzigalaktickej diplomacie a zároveň domovom tisícich rôznych mimozemských druhov z celého vesmíru. Tieto mimozemské druhy sa sem sťahovali roky, pretože chceli zjednotiť svoje schopnosti, techonológie a zdroje, aby sa zlepšil osud všetkých.

Alfa rastie už od roku 1985, v súčasnosti má priemer 36 kilometrov a takmer 20 miliónov obyvteľov, medzi nimi 3236 druhov, ktorí hovoria viac ako 5000 jazykmi.

Votrelec

Vesmírna loď, ktorú pilotuje Valerián a Laureline, môže letieť kamkoľvek v priestore a čase. Iba jej vonkajšok prezradzuje, na koľko misií sa obidvaja agenti spolu vzdali a akému nebezpečiu sa počas nich vystavovali. Loď je vo filme vybavená super počítačom zvaným Alex. Ten má veľmi špecifický zmysel pre humor a vlastnú osobnosť, takže pre Valeriána a Laureline predstavuje skutočného parťáka. Jeho hlas je v lodi stelesnený červeným svetlom, ktoré našich agentov sprevádza na všetkých ich misiách.

V komiksovom seriáli je Votrelec označovaný ako Astroloď XB982. Prvýkrát sa objavil v roku 1969 v dieli nazvanom Veľký zberateľ.

valerian_a_mesto_tisicich_planet_02

Zdroj: Magic Box Slovakia