Luc Besson sľubuje s Valerianom návrat vo veľkolepom štýle.

Vizionársky režisér Luc Besson celosvetovo zverejnil oficiálny trailer svojho nového filmu Valerian a mesto tisícich planét. Prepis priekopníckeho komiksu, ktorý do kín uvedie Magic Box 20. júla 2017, sľubuje jeho veľkolepý návrat na plátna kín.

Keď mal Besson desať rokov, zamiloval sa do komiksového príbehu o Valerianovi a Laureline: : „Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerián, so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celý čas sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerián? Vždy som mu povedal, že nemôžem, pretože v celom komikse je iba asi desať, dvanásť ľudských postáv, všetky ostatné sú mimozemšťania. Keď som videl film Avatar, úplne sa to pre mňa zmenilo. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti nemajú žiadne hranice,“ vysvetľuje režisér Leona, Piateho elementu, či Lucy.

Rihanna stars in Luc Besson’s “ Valerian and the City of a Thousand Planets“.
Photo credit: Daniel Smith
© 2016 VALERIAN SAS – TF1 FILMS PRODUCTION

Jeho nový film plný dobrodružstva, predstavivosti a akčných scén vás zavedie do toho najzvláštnejšieho vesmíru, ktorý bol kedy stvorený. Sprevádzať Vás bude hviezdne herecké obsadenie ako sú Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk.

Pôvod príbehu

Komiksový seriál, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí ochraňuje všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerián a Laureline, sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír. V priebehu svojich dobrodružstiev sa stretávajú s mnohými mimozemskými národmi a musia čeliť množstvu nebezpečenstiev, pričom za všetkou ilustráciou stojí J.-C. Mézières. Seriál Valerián vychádzal 43 rokov a je celý zviazaný v 21 zväzkoch. Budúci rok oslávi 50. výročie, v júli 2017 príde do kín ako celovečerný film na motívy komiksu.

Synopsia

V roku 2740 sú Valerián a Laureline zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržovať vo vesmíre poriadok. Ich nadriadený im prikáže, aby sa spoločne vydali na misiu do intergalaktického mesta Alpha, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícich rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto útočí neznámy nepriateľ. Valerián a Laureline vedú boj s časom, aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí náš vesmír.

Zdroj: Magic Box Slovakia, s.r.o.