Red Bull Tour Bus dáme do pohybu počas Bažant Pohoda Warm Up Tour.

Dobrá správa pre pohodových nedočkavcov – warm up festivalu začne vďaka turné Red Bull Tour Bus už v utorok. Legendárna Karosa z roku 1977 príde počas „festivalového týždňa“ so svojim pojazdným stageom do Košíc, Žiliny a Trenčína. Vystúpi na ňom jedna z najobľúbenejších domácich festivalových kapiel Para a math-rocková smršť z Japonska – Tricot.

Pojazdný hudobný stage tróni na kompletne zrenovovanom autobuse. Jeho interiér poskytuje priestor pre špeciálny backstage určený hudobníkom so šatňou a malou útulnou chill out zónou. To najdôležitejšie sa však udeje na jeho streche.

Hudobnú nálož na Bažant Pohoda Warm Up Tour odpáli japonské dievčenské trio Tricot. Tomuto math-rockovému tornádu sa podarilo strhnúť ľudí už na minuloročnej Bažant Pohode. Spolu s bubeníkom dievčatá vydali debutový album s názvom T H E a odohrali koncerty na podujatiach ako Rock in Japan, Fuji Rock Festival alebo Rising Sun Rock Festival. V apríli ich magazín Rolling Stone zaradil medzi 10 kapiel, o ktorých by ste mali vedieť – my len dodáme – počuť a vidieť.

Nemenej významný bude slovenský zástupca na Red Bull Tour Buse. Z pódia Karosy z roku ´77 zahrá skvelá koncertná skupina – Para. Výsledkom ich živého a živelného hrania je, že piesne ako „Ticho“, „Otec“, „Prví poslední“, „Prezident“ či „Keď ťa stretnem“ zľudoveli. V tomto roku oslavujú 20 rokov od svojho založenia. Ich narodeninovú párty privezieme na východ, stred i západ Slovenska.

Bažant Pohoda Warm Up Tour sa začne  7.7. v Košiciach, 8.7. sa presunieme do Žiliny a 9.7. do Trenčína, kde bude Red Bull Tour Bus súčasťou samotného multižánrového festivalu Pohoda a vystúpeniami doplní hlavný stage. Už len dodáme, že v Košiciach a v Žiline si môžete Bažant Pohoda Wam Up Tour vychutnať zadarmo.

www.redbull.sk/tourbus
www.pohodafestival.sk
https://www.facebook.com/pohoda.festival

pohoda-red-bull-bus-v07

Zdroj: Pohoda Festival s. r. o.