Raper Rytmus vstupuje do sveta MMA ligy!

Úžasná atmosféra, trocha napätia, ale najmä obrovské očakávania! Organizácia XFN ohlásila svoj vstup do sveta bojových umení na Slovensku vo veľkom štýle. V krásnej reštaurácii SaSaZu v centre Bratislavy predstavila slovenským novinárom viacero zaujímavostí.

Raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský sa natoľko zahĺbil do MMA športov, že sa stal promotérom turnajov, Tomi „Kid“ Kovács sa o mesiac vracia do ringu a práve s XFN, a  najlepší český fighter Karlos Vémola odohrá v Bratislave zlomový zápas svojej kariéry. Nielen to čaká divákov už 18-ho novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave!

Patrik „Rytmus“ Vrbovský už nie je len najlepší česko-slovenský raper, ale s rovnakým zanietením s akým robí hudbu, sa pustil aj do boxovania. Pod trénerskou taktovkou Tomiho „Kida“ Kovácsa sa z neho stáva čoraz lepší bojovník. Svet bojových umení sa mu dokonca natoľko zapáčil, že vstúpil do organizácie XFN, ktorá v Bratislave chystá unikátny galavečer.

„Objavil som niečo, čo ma totálne napĺňa. Stále sa chcem zdokonaľovať, hľadám nové výzvy. Páči sa mi, že som objavil čosi, čo môžem opäť budovať. Je to určite lepšie ako sedieť doma a ohovárať druhých,“ vraví Patrik “Rytmus“ Vrbovský.

Rytmus je jedným z promotérov MMA turnaja, na ktorom sa jeho tréner Tomi „Kid“ Kovács vracia s veľkou pompou do ringu. Obaja sú 40-nici, no majú skvelú kondičku, na ktorej každý deň makajú.

„Rytmus je veľký „dríč“, snaží sa, má v sebe pokoru. Vie sa prekonať. Najskôr sme si k sebe hľadali cestu, ale podarilo sa“, povedal Tomi „Kid“ Kovács a dodal: „Pre návrat do ringu som sa rozhodol preto, že už som mal obdobie, keď všetko bolo dôležitejšie ako ja sám, a cítil som, že to tak nie je správne. Začal som trénovať, chýbalo mi to. A keď som videl, aký profesionálny prístup má organizácia XFN, povedal som si, ak to skúsiť, tak s nimi“.

Tieto dve meganovinky oznámila XFN novinárom tak ako sa patrí – na luxusnom evente v SaSaZu. Nechýbali tam ani najlepší bojovníci, ktorí vystúpia na bratislavskom zápase už o mesiac.

„Pre mňa bude tento zápas zlomom v kariére. Mal som doteraz 14 zápasov, z toho 13 výhier. Bude to v duchu „make it or break it“. Tu sa ukáže, či na to ešte mám alebo nie. Verím, že na to mám a že to Bratislave dokážem. Moise „Swamp“ Rimbon je fighter, ktorého porazili naposledy v roku 2002 a je to určite najlepší súper, proti akému som mal možnosť nastúpiť v posledných piatich rokoch,“ vyznal sa Karlos Vémola.

MMA je skratka pre Mixed Martial Arts, teda mix bojových umení. Ide o  syntézu rôznych bojových štýlov. Diváci budú sledovať aj bitky hviezd ako sú: Ivan Buchinger, Ľudovít Klein, Miroslav Štrbák a ďalší.

„V Česku sme najväčšou MMA organizáciou, na Slovensko však i tak prichádzame s pokorou. Našim cieľom je ponúknuť tunajšiemu publiku predovšetkým skvelý program s vynikajúcimi slovenskými zápasníkmi. Tešíme sa už o mesiac na to, akú atmosféru Slováci vytvoria,“ uzavrel promotér organizácie Petr Kareš.

Turnaj bude 18-ho novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/Event/XFN_14 aj v sieti Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/xfn-14-bratislava-2018-11-18-19-00/

Zdroj: TS