Ranjevš & Óbasz vyráža na jesenné turné.

Obrátené priezviská gitaristu Štefana Szabó (el. gitara, preparácie) a Jakuba Švejnara (bicie nástroje, perkusie) tvoria experimentálne duo Ranjevš & Óbasz, ktoré už budúci týždeň vyráža na turné po Českej Republike, Poľsku, Slovensku a Maďarsku.

Prvý koncert turné odohrá v pražskom Paláci Akropolis v rámci festivalu Ma Records (české vydavateľstvo pre improvizovanú, experimentálnu a jazzovú hudbu), a vystúpia na ňom taktiež kapely Jungle Debris, Nejtek/Klápšte/Wróblewski/Chalupa a TokDat. Posledné dva koncerty jesenného turné odohrá duo v Budapešti – ten prvý 3.novembra v rámci série koncertov improvizovanej hudby JazzaJ spolu s hudobníkmi maďarskej experimentálnej scény a ten druhý 4.novembra v sprievode pohybových improvizátorov z tanečného zoskupenia Reménytelen Konvoj.

O duu sa vyjadril hudobný kritik Jan Hocek (HISvoice, jazzport.cz) nasledovne: “ Obrácená příjmení bubeníka Jakuba Švejnara a kytaristy Štefana Szabó. Tato dvojice vzešla z tria KIN. Švejnar je hračička, Szabó zase nekompromisní hledač; navzájem se inspirují, jejich improvizace jsou nepředvídatelné, tu vás smete noise, onde seversky rozjímavá ambientní zvukomalba, rocková intenzita, klokotavé blues. Výživná krmě! “

CZ _ PL _ SK _ HU TOUR
18.október – Praha – Palác Akropolis / Ma Fest
19.október – Praha – prostekafe
20. október – Brno – Ponava / Ma Fest
21. október – Opava – KUPÉ
22. október – Rýmařov – Jazz Club w. E Converso
23. október – Ostrava – Dock
24. október – Sucha Beskidzka – U Vinnieho
27. október – Brezno – Bombura
28. október – Zvolen – Wake Up
29. október – Banská Štiavnica – Eleuzína
30. október – Žilina – Nová Synagóga
31. október – Trenčín – Klub Lúč
2. november – Bratislava – A4 w. Stratocluster
3. november – Budapesť – JazzaJ
4.november – Budapesť – Manyi

Zdroj: TS
Autor foto  : Marek Bouda