Rammstein s cimbalom a husľami! Relácia 3 pódiá opäť ponúkne zaujímavé hudobné mixy!

Rock, pop a rusínska world music! Relácia 3 pódiá sa vráti na obrazovky po sviatočnej prestávke vo veľkom štýle. Z Česka do Košíc pricestovala pop rocková kapela Chinaski, ktorá ponúkne ochutnávku zo svojho nového albumu. Rovnako Nocadeň zahrá aj jednu z aktuálnych  noviniek a celé to okorení originálna rusínska world music v podaní skupiny Čendeš. Tí lákajú najmä na Rammstein s cimbalom a husľami! Nenechajte si to ujsť. Už túto sobotu 23. novembra na Jednotke RTVS.

Nadšenci živej hudby sa opäť majú na čo tešiť! Relácia 3 pódiá im už túto sobotu ponúkne skutočné lahôdky. 2 kapely dokonca zahrajú horúce novinky zo svojich aktuálnych albumov.

„Po všetkých talentových súťažiach, ktoré obsadili hlavný vysielací čas, je táto relácia určite príjemná zmena. Môcť vidieť na televíznej obrazovke aj etablované mená je niečo, čo my, ako kapela, oceňujeme. Pri nakrúcaní sme sa stretli s ľuďmi, ktorých viac-menej poznáme. Peťo Bič, ktorý sa zhostil úlohy moderátora, je mojím spolužiakom a poznáme sa ešte z čias našich prvých detských kapiel. Bola tam teda výborná atmosféra. Okrem našich známych hitov zahráme aj skladbu z aktuálneho albumu „Auróra“. Ktorá to bude? To si zatiaľ nechám pre seba, aby boli diváci trochu prekvapení,“ vraví s úsmevom spevák, skladateľ a textár kapely Nocadeň Rasťo Kopina. 

Formát relácie sa veľmi pozdáva aj členom populárnej českej kapely Chinaski. Tá takmer na deň presne ako Nocadeň vydala tiež nový album. Divákom ponúknu malú ochutnávku z neho, ale tešiť sa môžu aj na spoločný jam Chinaski s Petrom Bičom.

„Som rád, že takýto formát vznikol, pretože živej muziky a celkovo muziky je na obrazovkách televízií veľmi málo. Pritom hudba je predsa súčasťou denného fungovania väčšiny ľudí. 3 pódiá sú mi sympatické, videl som z archívu každý diel. Zahráme svoje pesničky a spropagujeme nový album „11“. Čendeš aj Nocadeň sme si radi vypočuli a pozreli. Vo svojich štýloch sú to špičkové kapely. No a hrať s Peťom Bičom, je pre mňa osobne vždy malý sviatok. Našich hudobných stretnutí je málo, aj keď si už roky sľubujeme spoločné nahrávanie. Stále sme blízki kamaráti, veď sa poznáme dlhé roky. Tento diel vám odporúčam, lebo Chinaski sú v plnej sile a verím že je to cítiť,“ dodáva spevák a frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.

Ani tentoraz nebude chýbať alternatívna a veľmi originálna hudba. Kapela Čendeš, ktorú tvoria muzikanti zo stredného Slovenska, hrá rusínske ľudové piesne v moderných aranžmánoch. Ale nielen to, vo svojej tvorbe spája prvky ľudovej, klasickej a populárnej hudby, balkánskych rytmov či jazzovej muziky. V 3 pódiách ponúknu skutočnú lahôdku. 

„Nakrúcalo sa príjemne, lebo muzikanti zo Slovenska a  Česka sa skrátka poznajú, čiže to bolo ako stretnutie s kamošmi. S oboma kapelami sa nám nakrúcalo výborne, chalani sú veselí, šli do všetkého, čo Peťo Bič  alebo režisér Rišo Raiman vymysleli. V relácii predstavíme tri naše skladby, v ktorých ukážeme, že aj Slovensko vie byť svetové a má zastúpenie na world music scéne. Okrem toho sme všetci vymodelovaní z iného hudobného cesta a preto sme si strihli aj Rammstein s cimbalom a husľami. Myslím, že je sa na čo tešiť,“ uzatvára Robo Bošeľa z kapely Čendeš.

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke (okrem sviatkov). Najbližšia sa vysiela v sobotu 23.11.2019. Začiatok je o 22:20. Viac sa dozviete na: https://www.facebook.com/3podiartvs/?epa=SEARCH_BOX

Staršie diely relácie sú v archíve:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199119
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199699
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200271
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200936
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/201589
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/202793

Zdroj: RTVS