Radimo z Prago Union urobil album londýnskej speváčke Madame Pepper.

Nekonečná dráha se po pěti letech konečně mění v uzavřený kruh. Radimo, kapelník doprovodné kapely Prago Union, potkal Madame Pepper v Londýně v roce 2008 a bylo to vskutku osudové setkání. Vznikla z něj světová deska, kterou je těžké chytit do pasti žánrových krabiček.

Radimo žil v Londýně od roku 2007. Krátce po svém příjezdu tam potkal zpěvačku s kouzelným afrem a ještě magičtějším hlasem. Zpěvačku, o které myslel, že neexistuje. Hlas, který hledal, aby se mohl pustit do svého životního projektu. Od té doby se změnila spousta věcí, oba si odžili svoje a nasáli úplný rezervoár zkušeností a zážitků. To všechno se zhmotnilo v silnou desku Drummond, pozdní debut, na který oba tak dlouho čekali. Deska má hiphopovou údernost hostujících rapperů z undergroundu severního Londýna, britsko – jamajský drive a humor, ale i slovanskou melancholii. Jednotlivé tracky se rodily nejdříve v Londýně, v legendárním pokoji na Streathamu, ve kterém údajně nahrál svůj první hit anglický Daniel Bedingfield. Finální tvar ale získaly až v Praze a svůj zvuk v neméně legendárním studiu Jižák zvukového mistra Tomáše Sochůrka. Někdo tomu říká ‚acapella based‘, jiní ‚indie R’n’B‘, další zase ‚elektrizující soul‘. Jedno je jasné, tenhle originální internacional není jednoduché zařadit.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/106692807″ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Vznik nahrávky je takovou mapou světa, kód propletených vztahů a přátelství všech zúčastněných. Svůj příběh zarapovali spříznění londýnští MCs- Hey!zeus, Melanin 9 a Artcha, hiphopovou báseň dal Beatnik z Bermud, kytaru poslal Jeff Bakalar z Kanady. Na desce se objeví jak kluci z kapely Champion SoundWatcha, Mrak a El Boogie, tak vynikající slovenský scratcher  3ck, nebo mladý a talentovaný klávesák Jirka Vidasov. Radimo není žádný ostřílený beatmaker, který posílá do světa řadu produkcí. Každý track byl velmi osobní záležitostí, jako by si schovával všechno jen pro tuhle jednu desku. Jako Madame Pepper otiskla svůj život do melodií a textu, Radimo se zpovídá v beatech, basových linkách a samplech.

Tahle autobiografická deska, které Madame Pepper ‚předala‘ své dívčí jméno, vyjde do konce roku a to jak digitálně, tak na CD, a hlavně pak na vinylu! Proč vinyl? „Vinyl je něco, na čem jsme vyrostli. Výtečný zvuk, charakter, komplexní zážitek. Velký formát, který dá vyniknout designu, často krásná fotka a vychytaná grafika. Uvnitř najdete svět sám pro sebe, texty, info o tom, kdo, co a kde nahrával a většinou i zajímavý příběh interpreta. Vydat desku o 14 tracích tak, aby hrála, vyžaduje vydat dvoj-vinyl. Nechceme, aby posluchač dostal jen něco pro uši, ale i pro oči a ruce, proto jsme oslovili skvělého designéra Zerwoxe, který vytvořil krásný skládaný obal. Stejné péče se ale dostalo i cédéčku,” říká producent celého projektu Radimo.

Už dnes startuje crowdfundingová kampaň na stránce HITHIT.cz. Díky této kampani se můžete do procesu vzniku desky Drummond zapojit i vy, a to zakoupením jedné z atraktivních odměn na ‚HITHIT eshopu‘.

Zajímá Vás, jak vlastně tahle deska Drummond zní? Pak si můžete poslechnout ochutnávkový mix na soundcloudu Madame Pepper.

soundcloud.com/madamepepper
madamepepper.com
facebook.com/radimosax

Madame Pepper – Drummond
01 Give Me Back My Man feat. Master Alcendor
02 Around
03 Play Thing (FlyLo mashup)
04 Drifting feat. Hey!zeus and Melanin 9
05 Covers
06 Four Women
07 Take It There
08 Afrobeatnik feat. Beatnik
09 Box
10 Mouthful Of Mic
11 It Don’t Work feat. Artcha
12 #uaintluv feat. Hey!zeus
13 Gilded Age
14 Pill (bonus track)

Madame Pepper DRUMMOND CD

Zdroj: Prago Union / BOOMBOX booking