Quartetto Archimia (Italy) sa predstavia v Bratislave.

„No Limits String Quartet“, sláčikové kvarteto bez limitov, je názov albumu, ktorý veľmi dobre vystihuje kvarteto zložené z hudobníkov s klasickým hudobným vzdelaním. Žiadna hudba, a to dokonca ani ten najkomerčnejší pop, nie je príliš banálna na to, aby sa nestala objektom ich záujmu.

Netreba totiž zabúdať, že aj za úspešnými skladbami popových spevákov stoja talentovaní a kvalitní hudobní skladatelia. Quartetto Archimia spracúva a interpretuje ich diela ako skladby pre sláčikové kvarteto a tak dáva týmto hudobným nápadom netradičnú formu. Práve pri adaptácii sa do popredia dostáva základná myšlienka i harmonická štruktúra, ktorá sa vďaka inému hudobnému pohľadu stáva často lepšie čitateľnou.

Členovia kvarteta sa môžu pochváliť spoluprácou s najvýznamnejšími inštitúciami vážnej hudby v Taliansku ako napríklad Teatro alla Scala v Miláne. Účinkovali s hudobníkmi takých mien ako Barry White, Al Di Meola, Brian May, Elton John, Cheryl Porter, Enrico Rava, Andrea Bocelli alebo Zucchero.

Koncert kvarteta Archimia uvedie speváčka, klavíristka a skladateľka Andrea Bučková a harfistka Mária Kmeťková, ktoré začali spoločne koncertovať už v roku 2011. V tomto roku si ako duo, okrem mnohých koncertov u nás i v zahraničí, zahrali i na pódiu mladých umelcov na Bratislavských jazzových dňoch 2011. V roku 2012 vydali debutový album „In the Middle of. ..“, ktorý produkoval Maroš Hečko v štúdiách Slovenského rozhlasu.

Citlivé aranžmány autorských skladieb Andrey Bučkovej (študentky divadelnej réžie na VŠMU), jej jedinečný spevácky prejav, experiment so zaužívanou zvukovosťou harfy v podaní Márie Kmeťkovej (absolventky VŠMU), intimna atmosféra piesní a neopočúvaná kombinácia znejúcich farieb klavíra a harfy… tým všetkým sa pokúšajú zaujať a uspokojiť i náročného poslucháča.

Koncert, ktorého organizátormi sú Taliansky kultúrny inštitút v spolupráci s Salek Production, sa koná v rámci Talianskeho Festivalu na Slovensku, Dolce vitaj.

Ticketportal.sk:
Voľné sedenie plocha – 10€
Študenti – 8€ /vstup so študentským preukazom/

Ateliér Babylon, Kolárska 3, Bratislava
19. júna 2013, 19:30 hod.

Zdroj: Organizátor