Psychedelický krasohled The Holydrug Couple oslní MeetFactory.

Vyčerpaní z moderního života a kultury, chilští The Holydrug Couple zprostředkovávají hypnotickou, smysly jitřící seanci. Se svým Hyper Mega Super, vydaným u proslulého Sacred Bones, zamíří do smíchovské továrny 14. září 2019.

Ives Sepúlveda Minho a Manuel Parra alias Holydrug Couple, kytarista a bubeník, živě doprovázení klávesistou, spolu kují psychedelii víc než deset let. Vyvrcholením tohoto výročí a předně jejich tvorby se stalo Hyper Mega Super(2018), páté řadové album, na němž taví dřívější zkušenosti s novou nástrojovou výbavou, která dvojici ze Santiaga de Chile umožnila obsáhnout širší paletu zvuků a nálad.Inspirováni ani ne tak zvukem The Beatles,The Beach Boys, and Fleetwood Mac, jako spíš duší jejich nahrávek, Holydrug Couple přichází se svéráznou kolekcí, která jako by vypadla z šedesátých, sedmdesátých let. Kolekcí písní, jíž vévodí melodická čistota.

Pojmenování aktuálního alba je svým způsobem ironické, reaguje na vyhrocenost současné doby. „Proč by vše mělo být mega anebo super,“ pokládá si řečnickou otázku Sepúlveda Minho, „není nutné přistupovat ke světu v superlativních extrémech.” Hyper Mega Superzačíná spoustou různých ruchů, mořem zvuků, a jak postupuje, stává se stále střídmějším až ústí k závěrečné, konejšivě táhlé baladě.

Obdobně se to má s texty, které jsou o znudění, digitalizaci vztahů a jejich proměně, o městech, komerci a sebe-uvědomění. Jde o odpověď Holydrug Couple na přetížení moderního člověka nepřeberným množstvím vjemů. „Hudba může být jednoduchá a prostorná,” oponuje Sepúlveda Minho, „je tady tolik světů, v nichž může, daleko od hyperkapitalismu, vzplanout hudba.” Neskutečné písně pro jeden z nejlepších filmů všech dob, popisovali předchozí album Soundtrack for Pantanal(2016), a opojné oproštění od spletité skutečnosti nabízí nadále.

Chilská dvojice Holydrug Couple se do Prahy vrací po dvou letech, dříve vystupovala mimo jiné na festivalech Colours of Ostrava či Prague Psychfest. Ve smíchovské továrně představí současné prizma svého kaleidoskopu v sobotu 14. září.

meetfactory.cz/the-holydrug-couple
theholydrugcouple.bandcamp.com
toutpartout.be/Artists/The_Holydrug_Couple
remezcla.com/features/music/holydrug-couple-chile-hyper-mega-ultra-interview

Vstupenky:
250 Kč na meetfactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
350 Kč na místě

Zdroj:  MeetFactory