Prvý ročník POP Fest Zelená voda privíta spevácke hviezdy už túto nedeľu!

Jednodňový open air festival popovej hudby POP Fest Zelená voda otvorí svoje brány už v nedeľu 14. júla. V priestoroch prírodného amfiteátra na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom sa predstavia skupiny zo Slovenskej republiky, ale aj Čiech. Hlavnou hviezdou večera bude momentálne najobľúbenejšia slovenská kapela v Európe Peter Bič Project.

Českú republiku na festivale bude zastupovať Monika Bagárová. Pochádza z muzikantskej rodiny. Svoje nadanie pre spev ukázala už ako sedemročná prednesom náročných jazzových štandardov. Spýtali sme sa jej, aký má vzťah k festivalom:

„Nie som ten typ, ktorý by musel vidieť v lete všetky festivaly, ktoré sú v Čechách. Navyše, my, ktorí na ne chodíme pracovne, k nim máme veľmi špecifický vzťah. Málokedy sa nám pošťastí byť na festivale nepracovne. Ale keď to už vyjde, tak si to poriadne užijeme.“

Miláčikom publika sa stala počas československej talentovej súťaže. Slovákom sa najviac priblížila duetom so stálicou na slovenskej popovej scéne – Robom Opatovským, ktorý tiež vystúpi v jedinečnom prírodnom prostredí Zelenej vody.

„Vždy je pre mňa veľkým zážitkom zaspievať si s mojimi muzikantmi na festivaloch!“ vyjadril sa Robo a dodáva: „Na POP FEST sa veľmi teším, nakoľko si po dlhšej dobe zaspievam s Monikou Bagárovou pesničku PRŠÍ a takisto aj live odpremierujem môj nový singel BLÍZKO ŤA MÁM. Dúfam, že príde veľa ľudí a zažijú tú pravú letnú, festivalovú atmosféru!“

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9MIUQHddWfQ/

Hneď vedľa pláže v jedinečnom prostredí amfiteátra na Zelenej vode v nedeľu, 14. júla vystúpi aj mladá skupina z Vranova nad Topľou Frequency. Toto leto ťahajú festivalovú šnúru a POP Fest je ich piata zastávka. Vystrieda ich domáca formácia z Nového Mesta nad Váhom Fuera Fondo so svojím „SKA-reggaeovým – temne heavy-metalovým“ štýlom.

Na záver to na POP Feste rozbalia ako vždy vo veľkom štýle Košičania  Peter Bič Project známi najmä  hitom Hey Now. Odvtedy vydali svoj prvý album a preslávili sa aj v zahraničí. Ich skladby sú okrem Slovenska a Českej republiky známe  aj v iných európskych krajinách ako napríklad v Slovinsku, Dánsku, Švédsku, Poľsku.

Po skončení koncertov sa však zábava neskončí. Na nadšencov popu od polnoci do 4:00 ráno čaká veľkolepá diskotéka pod holým nebom. V úlohe DJ-a sa predstaví Marco Van Pollo.

Vstupné: predpredaj 10€, na mieste 15€

Zdroj: Matej Salek