První oficiální MethLab night v praze.

Label, který vyhrál ocenění nejlepší mladý label v Drum&BassArena Awards 2016 a sklidil velký úspěch i na UKF, má solidně našlápnuto. Po úspěšné noci na festivalu Beats For Love si první oficiální MethLab night můžete konečně užít i v Praze, a to už tento pátek! Headlinery této temné drum & bassové noci budou BILLAIN, SILENT WITNESS, DISPROVE & AUDEKA.

MethLab Agency má pod sebou špičkové umělce z Drum and Bass, Techno a Experimental scény. Prosazují především elektronickou basovou hudbu, kterou mají na svědomí průkopníci, co se nebojí vybočit z davu. Jinými slovy – umělci z MethLab Agency jsou zkrátka vždy něčím unikátní. Pojďme si představit čtyři z nich, které můžete slyšet už tento pátek ve Stormu na první oficiální MethLab night.

DJ a producent Billain pochází ze Sarajeva a už od mládí v sobě objevoval umělce. Začalo to skicováním a malováním, nicméně brzy mu bylo jasné, že to nestačí, a tak začal roku 1997 zkoumat hudební sféru. Nejdříve se dostal k technu, ale když slyšel legendární „Wormhole“ LP od Ed Rush & Optical, jeho hudební směr se navždy změnil. Roku 2000 se stal součástí sarajevského DnB projektu „Kontra“ a začal se více než kdy předtím věnovat svému muzikálními rozvoji, čehož si rychle všimly významné společnosti, jako např. New Yorská Q Department. To mu otevřelo nové možnosti a začal spoluprácovat na filmových, dokumentárních a reklamních projektech. Díky internetu se Billain brzy dostal do širokého povědomí. Dnes hraje Billain po celém světě po boku jmen, jako jsou Calyx, Bad Company, Phace, Black Sun Empire a další.

Silent Witness, producent, jehož releasy sahají až do roku 2002, má kořeny zapuštěné hluboko v drum & bassové scéně. Spolu se svým kolegou z MethLabu, Cause4Concern, byl bezpochyby jedním z průkopníků Neurofunku. K dnešnímu dni vydal tracky pod vysoce respektovanými labely (Commercial Suicide, Critical Music, Metalheadz, Quarantine, Dispatch Recordings a jeho vlastním labelu Triple Seed) a spolupracoval s uznávanými umělci (Kulte, Prolix a Break a dalšími).

Disprove, talentovaný producent s unikátním neuro podpisem, vstoupil na DnB scénu roku 2015 díky spolupráci na „Lockheed“ s Teknian & Ordure, následoval remix tracku „Hideous“ od Black Sun Empire a mnoho dalších. Ještě téhož roku byl katapultován do ušních bubínků posluchačů drum & bassu s vydáním „Wardrive“, „Arkaik Twelve“ a tracku „Bad Body“, na kterém spolupracoval s Maztekem. Jeho tracky dnes můžete slyšet v remixech umělců, jako jsou Noisia, Audeka, Koan Sound, Skrillex, Maztek a spousty dalších.

Jako poslední ze zahraničních umělců MethLabu se představí skupina tří producentů – Max Cepeda, Marty Cepeda a Skyler Gerdeman, kteří od roku 2012 tvoří projekt Audeka. Audeka vystoupí poprvé v Praze, tak buďte u toho!

 LINE UP 
BILLAIN / Bad Taste, Eatbrain, MethLab
SILENT WITNESS / Critical, MethLab
DISPROVE / Invisible, Eatbrain, MethLab
AUDEKA / Invisible, MethLab
MLDj
Kan-Jacca
Kosay
Cockroach
RH+

◥ START 21:00 | KONEC 06:00 ◤

VSTUPNÉ
Vstupenky v předprodeji za 130 Kč (+ poplatek)
Na místě 150 Kč

VÍCE INFORMACÍ
Facebook událost 

 Zdroj: TS