První hoře a Už jsme doma spoločne v Paláci Akropolis.

Dvě stálice avantgardního rocku, skupiny První hoře a Už jsme doma, vystoupí ve čtvrtek 11.12. v pražském Paláci Akropolis. Na společném pódiu se kapely nepotkaly už několik let, jedinečnost večera podtrhnou První hoře premiérovým představením dvou nových skladeb. Před koncertem pokřtí ve foyer Milan Urza, lídr Prvního hoře, svůj román „Jeremiášův vztek“, který vydává nakladatelství Trigon. 

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/178869846″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“150″ iframe=“true“ /]

První hoře vyrostli z podhoubí české alternativy a po přelomovém albu „Lamento“ v roce 2008, které získalo uznání fanoušků i kritiky (např. žánrová Cena Anděl za Album roku, Album desetiletí v anketě Břitva) se stali jednou z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Před rokem kapela vydala zatím poslední album „Imaginarium“, v současnosti pracuje na novém materiálu. Během koncertu představí dvě novinky. „Jedna z nich je totální nášup a baví nás natolik, že ji na zkoušce hrajeme stále dokola. Druhá píseň je naopak gradující zasněná rocková balada,“ přibližuje skladby Milan Urza. „Těšíme se na reakce fanoušků a myslíme, že se rozhodně mají na co těšit!“ zve Urza do pražské Akropole.

Promo_Prvni_hore_01

Už jsme doma jsou bezpochyby nejznámější českou kapelou ve světě, hráli téměř ve čtyřiceti zemích na čtyřech kontinentech. Vznikli v Teplicích v roce 1985 (nyní jsou spíše pražskou kapelou), už od počátků jsou punkově přímočaří, ale zároveň s propracovanými texty a skvělou kompozicí. Živá vystoupení oplývají nespoutanou energií a kapelu jako takovou je podobně jako v případě skupiny První hoře obtížné zařadit do určité hudební škatulky. Na svém kontě mají osm řadových alb, poslední je z roku 2010 a nese název „Jeskyně“. Už jsme doma v posledních letech spolupracovali na různých filmových projektech. Jedním z počinů kapely je hudba a písně k populárnímu večerníčku Krysáci. Miroslav Wanek se podílel i na scénáři k první řadě tohoto seriálu.

Uz_jsme_doma_promo

Začátek koncertu je naplánován na 19:30, vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro a Eventim nebo v pokladně Kavárny Paláce Akropolis.

https://uzjsmedoma.cz/
https://prvnihore.cz
https://palacakropolis.cz/

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/801516499869895/

Vizual_PH_UJD

Zdroj: Kontra Production