První Hoře oslaví čtvrtstoletí na scéně novým albem

Přední česká alternativní formace První Hoře ověnčená cenami Anděl a Břitva desetiletí za přelomové album „Lamento“ chystá několik exkluzivních koncertů. Pod hlavičkou „25 let líbezné hudby“ zahrají První Hoře v Praze, Brně nebo např. poprvé v Bratislavě a představí současně novinkovou tvorbu.

První Hoře po sedmi letech připravili pro své fanoušky další kolekci písní s názvem „Achtung, Sultan!“. Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém nezaměnitelném stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu, podtrženém lyrickými texty básníka Milana Urzy. „Album navazuje na předchozí Křehký mechanismus pozemského štěstí, ale tentokrát jsme šli ještě dál v punkové drzosti a stylové nespoutanosti. V textech jsem až na pár výjimek opustil vážnou tematiku a dal průchod větší hravosti, dadaismu a taky pořádné nekorektnosti,“ přiblížil novou desku lídr kapely Milan Urza.

Nekriticky bych řekl, že takhle odvážné a nespoutané album tady dlouho nebylo,“ dodal. K této příležitosti, která se prolíná s významným výročím 25 let od vzniku kapely, se chystají od 14. února živá vystoupení. Na nich kromě novinek zazní průřez dosavadní tvorbou a řada hitů, které mnoho let nebyly součástí koncertních playlistů. Jako pozvánku na některý z těchto výjimečných koncertů skupina vypustila první dvě písně z nového alba – punkově-dadaistickou „Prase s kamerou“ a lyricky rockovou „Neboj se stínů“. Vrchol výročního miniturné se odehraje 7. března v pražském Rock Café. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodejové síti GoOut.

Termíny turné:
14.2. Bratislava – Pink Whale
15.2. Brno – Kabinet Múz
16.2. Rožnov pod Radhoštěm – Vrátnice
1.3.   Plzeň – Divadlo Pod Lampou
2.3.   Domažlice – Moskyto
7.3.   Praha – Rock Café
8.3.   Děčín – Le Garage Noir

Videoklip „Prase s kamerou“: https://youtu.be/0ncChisFkDI?si=iTq2IBcTasaCdVlA
Videoklip „Neboj se stínů“: https://youtu.be/DGLUX-SjOwQ?si=9-QmAOJqmZBYG1F-
www.prvnihore.cz
https://www.facebook.com/prvnihoreofficial

Zdroj: Kontra Production