Prvé albumy skupiny BEZ LADU A SKLADU vychádzajú v reedícii na vinyloch

Skupina BEZ LADU A SKLADU vznikla v roku 1985 v Trenčíne a hneď po prvých vystúpeniach sa zaradila medzi najoriginálnejšie hudobné zoskupenia v Československu. Štýlovo nadviazala na dobovú tzv. novú vlnu s výraznými punk-rockovými prvkami. Zaujala, provokovala a niekedy až šokovala svojimi údernými textovými sloganmi, hudobnou originalitou a charakteristickým nezameniteľným prejavom svojho frontmana, v tom čase neplnoletého Michala Kaščáka, a to všetko v období druhej polovice 80. rokov minulého storočia. Debutový album Xmetov začala nahrávať ešte pred novembrom ´89, avšak album vyšiel až v roku 1990. Dnes patrí k legendám slovenskej modernej populárnej hudby a mnohé jeho piesne sa stali doslova kultovými hitmi.

Album Horúce hlavy nadviazal na debutový album Xmetov štýlovo i časovo. Vyšiel v krátkom odstupe v roku 1991 a takisto ho charakterizuje nadhľad, humor, ľahkosť a jednoduchosť, čím sa táto skupina tak výrazne odlišuje od ostatných slovenských rockových skupín od mainstreamových až po alternatívne. Bez ladu a skladu na začiatku 90. rokov naplno rozbehli svoju predovšetkým koncertnú činnosť doma i v zahraničí a tento album je žiarivým dokladom tohto produktívneho obdobia v živote skupiny.

Albumy vychádzajú na vinyloch oficiálne 11.12.2020 vo vydavateľstve OPUS.

Zoznam piesní na LP albume Xmetov :
01. A1 GÉNOVÝ INŽINIER
02. A2 ODTNITE MU HLAVU
03. A3 PÍŠTE VŠETCI MODRÝM PEROM
04. A4 NETVRĎTE
05. A5 ARAB MUHAMAD ABDUL ALI
06. A6 SOCIOLOGICKÝ PRIESKUM
07. A7 UDAVAČ
08. B1 PRIŠIEL K NÁM FILM Z USA
09. B2 ČIERNA HUBA
10. B3 RUKY VISIA
11. B4 MASY
12. B5 ACH JAJ, BOŽE, ĽUDIA MOJI
13. B6 PONORKOVÁ NEMOC
14. B7 XMETOV

Na albume Xmetov spievajú a hrajú: Martin Beďatš (gitara), Michal Kaščák (sólový spev, klávesové nástroje, perkusie), Rasťo Kubica (saxofóny, spev, perkusie), Peter Kaščák (basová gitara, spev, violončelo), Richard Rybníček (bicie nástroje, perkusie), a hostia: Vladimír Mrázko (perkusie), Eva Némethová (spev).

Zoznam piesní na LP albume Horúce hlavy:
01. A1 HORÚCE HLAVY
02. A2 ANČA KRÁČA AUTO FIČÍ
03. A3 BULDOZÉR
04. A4 POSTAVME SA NA HLAVU
05. A5 CELÝ SVET BUDE PLNÝ POHODY – ŠIPKY DO VODY
06. A6 PRAJEM SI ABY SI AJ KRYSY DOLU V PRÍZEMÍ UTKALI Z HODVÁBU HOJDACIU SIEŤ
07. B1 PAVÚK
08. B2 KOZMONAUTI
09. B3 ANAEROBICUS COMMUNIS
10. B4 O
11. B5 KAŽDÝ KYDÁ
12. B6 EXCENTRICKÉ DIEVČA
13. B7 HORE BEZ

Na albume Horúce hlavy spievajú a hrajú: Peter Kaščák (basová gitara, spev); Michal Kaščák (sólový spev, klávesové nástroje, perkusie, harmonika, gitara); Rasťo Kubica (saxofóny, spev); Richard Rybníček (bicie nástroje, spev); Peter Kohout (saxofóny, spev); Martin Beďatš (gitary); a hostia: Imran Musa Zangi (perkusie); Slavomír Mrázik (trombón)-

Zdroj: TS