PREßBURGER KLEZMER BAND koncertne uvedú očakávaný album KORENE / ROOTS už 26. mája

Stálica na scéne slovenskej world music a popredný európsky reprezentant na poli židovskej hudby uvádza na svet už svoj deviaty album pod názvom KORENE / ROOTS. Rozpracovaný projekt, ktorý pozastavila koronakríza, nabral koncom minulého roka druhý dych. Po jeho spracovaní vo forme umeleckého dokumentu a následnom koncertom turné, bratislavskí (ako ich fanúšikovia familiárne volajú) „klezmeráci“, napokon koncertne slávnostne predstavujú aj svoju štúdiovú nahrávku. Na nej sa vracajú ku koreňom klezmerovej hudby.

Programom sa skupina tak sústreďuje na hudobné spracovanie doposiaľ nenahratých alebo málo spracovaných tradičných klezmerových tancov a jidiš piesní, ako aj na spracovanie diel vydaných pred viac ako 70-mi rokmi na pôvodných šelakových platniach. Či už v prostredí Európy alebo Spojených štátov amerických. Ich skĺbením vznikol jedinečný projekt, ktorý si kapela už od prvej skladby vyslovene užíva. Koncertný materiál s označením Korene predstavuje predstavuje hudobnú esenciu, v ktorej nemajú bratislavskí Klezmeri v našom regióne konkurenciu. Vďaka nej dokážu spájať hudbu rôznych nálad a publikum nielen roztancovať, ale aj dojať

Skupina sa koncertne po prvýkrát predstavuje na mieste s novým názvom CASTLE ART HOUSE. Ide však o budovu tzv. židovskej „kuchyne“, ktorá bola dlhé roky centrom židovského života, neskôr známa židovskou reštauráciou Chez David, v ktorej Klezmeri vystupovali na rôznych kultúrnych podujatiach bratislavskej židovskej komunity. Preto sa s láskou vracajú na staronové miesto, v ktorom po dlhej dobe opäť zaznie židovská hudba.

Album Korene / Roots vychádza, rovnako ako predchádzajúce tri, vo vydavateľstve Real Music House a nesie produkčný aj zvukový rukopis dvojice Robert Pospiš a Martin Sillay.

Ukážky z nového programu nájdete tu:
https://www.youtube.com/watch?v=qCqi4BcHvtU&t=608s
https://www.youtube.com/watch?v=kVcttsZ9JKQ
https://www.youtube.com/watch?v=CaI4zsdN09s
https://www.youtube.com/watch?v=dTk5hKqYZFc

Viac info o podujatí:
www.klezmer.sk
https://zamockydom.sk/sk/

Obdivovatelia hudby s označením “world music“ by si mali do kalendára poznačiť:
26. mája 2022 – 19:30 – CASTLE ART HOUSE, Zámocká 13, Bratislava. Oceňovaná skupina PREßBURGER KLEZMER BAND totiž v tomto dátume a na tejto hudobnej adrese koncertne uvedie svoju novinku s veľavravným názvom Korene / Roots.
FB event: https://www.facebook.com/events/4842930639077109

ZDROJ: REAL MUSIC HOUSE