Predskokankou Tegan And Sara bude britská pesničkárka Soak.

Kanadské súrodenecké duo Tegan And Sara, ktoré vystúpi 8. novembra v Bratislave, si so sebou privezie zaujímavú predskokanku: britskú pesničkárku Soak, ktorej hudobné médiá predpovedajú hviezdnu budúcnosť.

Má iba 16 rokov, no stihla sa už dostať do hustých rotácií na britskom BBC Radio 1, ohúriť desaťtisíce návštevníkov tohtoročných letných festivalov a vydať dve EP, ktoré recenzenti vychvaľujú do neba. Soak, vlastným menom Bridie Monds-Watson, sa narodila v Dubline, žije v Derry a robí hudbu prirovnávanú k Lise Hannigan, Damienovi Riceovi či Davidovi Grayovi.

soak1

Tohtoročný album Heartthrob, ktorý tvorí základ koncertného programu Tegan And Sara, označil New Musical Expres za jasného kandidáta na najlepší album roka. Identické dvojičky z Calgary na ňom stlmili gitary, zosilnili syntetizátory a výsledkom je hutný popový zvuk s prímesou 80. rokov.

Tegan a Sara Quinové, známe aj ako bojovníčky za rovnoprávnosť lesbičiek a gayov, sa môžu pochváliť slušnou zbierkou ocenení, odohranými spoločnými turné s Neilom Youngom či The Black Keys a spoluprácou s tak rozdielnymi interpretmi ako hviezdny DJ David Guetta či ikona nezávislej elektronickej scény Four Tet.

Hoci žánrová pestrosť nebola Kanaďankám nikdy cudzia a hudba na ich prvých šiestich albumoch sa pohybovala od jemného folku na spôsob Kings Of Convenience až po punk, žánrová premena na aktuálnom albume doslova vyráža dych. „Tegan And Sara nenechali vo svojej tvorbe kameň na kameni a výsledok je neuveriteľne pozitívny,“ napísal o albume Billboard. „Ide o jeden z najprekvapivejších prerodov v histórii pop music. Pesničky z nového albumu jednoducho nejdú z hlavy,“ píše Sunday Times.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Garbage, Gus Gus či Parov Stelar Band, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia britských Submotion Orchestra, švajčiarskych The Young Gods či švédskej speváčky Loreen.

tegan and sara plagat

Zdroj: Agentúra Ore Pole