Práve vychádza Turiec – nový album Lunatic Gods.

Hudobný hold rodnému kraju podporil svojou hrou na bicie člen známej anglickej black metalovej kapely. 

Šialení bohovia po 4 rokoch prichádzajú s novým materiálom „Vydanie albumu vyšlo symbolicky práve na deň osláv príchodu jari, akoby sme pokračovali v kruhu načatom kolekciou Slnovraty. S novinkou prichádzame v dňoch brezy, tá ako prvá na jar rozkvitá a prináša teplo, radosť a zeleň na polia i do lesov. Naši predkovia si toto rozhranie medzi dobou temnoty a svetla pripomínali oslavami, my tieto dni slávime novým albumom, ktorý odkaz dávnych Slovenov a ich pôvodné prírodné duchovno, pre veľa moderných ľudí také hmlisté, preberá z útlmu,“ hovorí gitarista kapely Lunatic Gods Ľuboslav.

Nový album vychádza v špeciálnom balení ako digibook, dopĺňa ho 50-stranová kniha plná fotografií z rodného kraja kapely, vrchov a dolín turčianskeho krasu a citátov či básní od známych turčianskych rodákov alebo priamo od členov skupiny. Úderný mohutný zvuk a produkcia je zásluhou Pavla Hlavicu z renomovaného moravského štúdia Shaark v Bzenci, kde sa novinka nahrávala, rovnako ako predošlé CD Vlnobytie a Slnovraty. „Hlavné poznávacie prvkyblackovú atmosféru a folklórne elementy, sme nezmenili. Nové piesne pokračujú v tradícii Lunatic Gods. Určite to nebude na jedno vypočutie, ale kto má chuť hľadať a objavovať, príde si na svoje. Album má kopec melódií, riffov a meniace sa nálady, od jemných priam až po brutálne. Otvára ho naša obľúbená, skoro 13 minút trvajúca sága, v ktorej sme vzdali hold našej rieke, nazvanej tak ako naše rodisko Turiec,“ dopĺňa klávesáčka Mhayitza.

Perličou novej nahrávky je, že ju nahral bubeník anglickej black metalovej kapely Cradle Of Filth Martin Marthus Škaroupka. „Vďaka jeho bubnom a produkcii Pavla Hlavicu  hrá album naozaj brutálne! Navyše sme si s Martinom počas príprav, tvorenia a nahrávania sadli a spriatelili sme sa a vyzerá to tak, že s nami náš nový album, pokiaľ mu to čas dovolí, predstaví aj naživo. Už s nami absolvoval benefičný koncert pre nadáciu Rakovina a aktuálne sa spolu chystáme na letné festivaly a jesenné turné s našimi moravskými bratmi SSOGE,“ prezradil gitarista Ľuboslav.

Kapela Lunatic Gods zverejnila už aj prvý klip z novinky, k piesni Na Tlstej rastie zlatá tráva, ktorý namaľoval a animoval nádejný slovenský autor Peťo Azrealangelo Hoffman. Hudobníkov najbližšie uvidíte na najväčšom slovenskom metalovom festivale Gothoom Open Air Fest či na chystanom jesennom turné s moravskou legendou Silent Stream Of Godless Elegy.

Zdroj: TS