Lunatic Gods s novým klipom vyrazili na turné!

Martinská kapela predstavuje nový videoklip k songu Zabudli sme dýchať od režiséra, ktorý spolupracoval aj s Machine Head.

Skladba Zabudli sme dýchať z albumu Turiec dostala výpravný a hraný videoklip, ktorému nádych minulosti dodal český režisér Mejla Basel. Ten je známy nielen spoluprácou s americkou metalovou megastar Machine Head, ale aj z našich kín. Podpísaný je pod réžiou a scenárom komédie Děda (2016). Výber tohto zaujímavého spolupracovníka vysvetlil gitarista Lunatic Gods Luboslav: „Mejla je srdcom starý metalista, tak ako my. Prvýkrát ma jeho práca dostala pred 8 rokmi, keď urobil nádherný klip našim kamarátom zo Silent Stream of Godless Elegy. Odvtedy má za sebou množstvo produkcií, klipy pre Luciu Bílú, Segrado, Fleret, metalový Hypnos či svetovú hviezdu Machine Head. Myšlienka osloviť ho na klip mi napadla pri sledovaní jeho filmu Děda. Som štastný, že na spoluprácu prikývol a našiel si na nás čas.“.

Kapela Lunatic Gods sa aktuálne vydala na turné po Slovensku a Českej republike (za sebou už má koncerty vo Vrútkach a v Námestove), na ktorom jej sekunduje moravská partia SSOGE. V zostave kapely aj naživo figuruje bubeník anglickej black metalovej skupiny Cradle Of Filth Martin „Marthus“ Škaroupka, ktorý pre Lunatic Gods nahral bicie na jej najnovší album Turiec. Skvelou pozvánkou na šnúru je skutočnosť, že šialení Bohovia z Martina na nej túto nahrávku pokrstia.

Nový klip kapely Lunatic Gods k songu Zabudli sme dýchať nájdete tu:

Termíny turné:

27.9.2018 – Bratislava, Randal club
28.9.2018 – Banská Bystrica, Tartaros club
29.9.2018 – Prešov, Amfiteáter klub
6.10.2018 – Brno (CZ), Fléda, Lišák Memorial No.2
27.10.2018 – Ostrava (CZ), Klub Barrák, Festival Folk Metal Pilgrims Vol.4

Zdroj: TS