Pozrite si letný reggae klip od Slovákov z N3O Akustika!

Na Slovensku pôsobí málo kapiel, ktoré hrajú reggae a ešte menej takých, ktoré hrajú výlučne akusticky, čiže k svojmu koncertu nepotrebujú nutne elektrinu. Prešovská skupina N3O Akustika v sebe spája oba tieto elementy a hlási sa pred letnou sezónou s príjemnou skladbou Pridaj sa k nám, ku ktorej natočil renomovaný režisér Jaro „Jaris“ Vaľko skvelý videoklip, ktorý svojou atmosférou rozhýbe mladú aj starú generáciu. N3O Akustika svojou novinkou oznamuje príchod leta a zoznam najbliších podujatí, na ktorých nebude chýbať.

„Natáčali sme v Prešove, priamo v centre mesta, v Záhrade umenia, v MHD, v našom obľúbenom podniku Lokál a sme radi, že sa podaril klasický Jarisovský videoklip. K pesničke môžem prezradiť, že je o priateľoch, vzťahoch a o tom, ako by nám bolo fajne keby sme sa k sebe správali lepšie a ľudskejšie,“ reflektuje spevák a gitarista skupiny Pavol Kovaľ.

Novinka Pridaj sa k nám predznamenáva nasledovníka debutu Vnímaj to svetlo s hitmi ako Duchovná revolúcia, Matka Zem alebo Haló, ktoré sa na Youtube, klubových koncertoch aj festivaloch ako Uprising tešia veľkej obľube. „Zatiaľ si nedávame pevné termíny, kedy príde nová nahrávka, sústredíme sa na leto a festivalové koncerty, medzi ktorými absolvujeme pokračovanie Street tour, ktoré je opäť založené na hraní na námestiach, len tak, bez elektrickej zásuvky,“ pozýva Pavol Kovaľ na koncerty.

N3O Akustika official

Skupina na koncerty vyrazí aj s novým členom, Stanom Rusynom, ktorý je pôvodom z Ukrajiny a v súčasnosti účinkuje tiež v Štátnom divadle v Košiciach. N3O Akustiku obohatí o vokály, keďže spieva a rapuje. Táto zatiaľ málo známa kapela hrá každý mesiac niekoľko koncertov. V zostave Pavol Kováľ (spev, gitara), Filip Činčala (kontrabas), Filip Lipka (husle), Jakub Slávik (lesný roh), Tomáš Durkáč (bongá) a Mirko Szirmai (perkusie) si získali pevné miesto v dramaturgii festivalu Uprising a sú čoraz známejší vďaka svojim plánovaným aj náhodným vystúpeniam v uliciach slovenských miest. Oplatí sa pozrieť si aj ich oficiálnu stránku www.n3oakustika.com.

Street Tour 2016:
12.júla – BA, Trnava na ulici, Nitra, Hyde Park večernný koncert
13.júla – Trenčín, Žilina na ulici, Banská Štiavnica Archnajel Café, večerný koncert
14. júla – Banská Bystrica, Liptovský Hrádok, Tatranská Lomnica večer
15. júla – Poprad, Košice a večer v Prešove, Christiania

redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér
Foto: archív N3O Akustika