N3O Akustika: Vieme, čo nové prinesú na svojej Street tour

Prešovská kapela N3O Akustika vyráža už tretiu letnú sezónu na svoje Street Tour a opäť vystúpi v uliciach slovenských miest. Aktuálny ročník však prináša niekoľko noviniek. Fanúšikovia sa môžu tešiť na nový koncertný program. Začínajú už tento pondelok.

Tretí ročník čoraz viac obľúbenej Street Tour odštartuje N3O Akustika už 24.júla v Košiciach a Prešove. Následne navštívia Liptovský Hrádok, Tatranskú Lomnicu, Banskú Bystricu, Zvolen, Bratislavu a Nitru. Koncerty sú každý deň rozdelené na dve časti. „Popoludní nás nájdete hrať na námestiach v akustickej podobe a večer naopak v zaujímavých mestských častiach, napríklad na nádvorí Zvolenského zámku,“ pozýva na koncerty Peter „Kovo“ Kovalčík, manažér kapely.

˶Teší nás, že v tomto roku pribudlo nové mesto Zvolen, kde sme ešte doposiaľ nikdy nekoncertovali. Pre zmenu nevystúpime priamo v Banskej Štiavnici, ale na Jazere Počúvadlo v rámci festivalu Sitno Blues. Radi si však s našimi fanúšikmi dáme kávu v Archanjel Caffe, kde budeme oddychovať a naberať sily celý deň, rovnako ako aj na ďalších miestach v Štiavnici, ktoré máme radi,“ dodáva P. Kovalčík.

Skupina predstaví hlavne svoje nové piesne, ktoré sa koncom roka objavia na plánovanom novom albume. Tri z nich predstavili na exkluzívnom koncerte vo svojej skúšobni ešte v máji. Na turné toho odznie oveľa viac. Zatiaľ si môžete vypočuť novú pesničku Kvet z tejto podarenej session.

Festivalovú sezónu zahájili Prešovčania pred mesiacom. Na aktuálnej Street Tour odohrajú osem koncertov koncertov a okrem toho navštívia počas leta ďalšie festivaly ako Galota Festival, Cibuľa Fest, Sitno Blues, Big Air a spoločne s ďalšími slovenskými a zahraničnými kapelami oslávia 10. výročie festivalu Uprising. Všetky dôležité informácie ku koncertom a festivalom nájdete na facebookovej stránke skupiny alebo webe n3oakustika.com.

Termíny koncertov Street Tour 2017:
24. júl – Košice, BeerHouse , Hlavná 54, cca 15:30
24. júl – Prešov, Sochárske Sympózium, Za Kalváriou 3, cca 19:00
25. júl – Liptovský Hrádok, Námestie, cca 17:00
25. júl – Tatranská Lomnica, Switch klub, cca 21:00
26. júl – Banská Bystrica, Námestie SNP, cca 16:30
26. júl – Zvolen, Zvolenský zámok, cca 19:30
27. júl – Bratislava, Michalská brána, cca 16:00
27. júl – Nitra, Hidepark, cca 21:00

redakciu informovali Kristína Minárová a Edo Kopček
foto: N3O Akustika