Poď na koncert N3O Akustiky do skúšobne.

Prešovská reggae skupina N3O Akustika pracuje na novom albume, ktorý vyjde v závere tohto roka. Fanúšikom ale ešte skráti čakanie na novú platňu a letné festivalové koncerty exkluzívnym koncertom vo vlastnej skúšobni.

Bez účasti fanúšikov by to ale nebol koncert a preto prvých 25 z vás si môže užiť obývačkový koncert aj s pohostením a ozajstnou muzikantskou after party už 19. mája. Koncert s názvom Skúšobňa nebude vysielaný naživo cez internet, ale vznikne z neho audiovizuálny záznam, ktorý skupina uverejní ešte pred sériou letných koncertov.

„Videl som projekty, kedy kapela hrala v dodávke alebo futbalovej šatni. Napadlo mi, aby sme natočili niečo podobné ale aj s fanúšikmi, ktorí majú radi našu hudbu. Preto pozývame k nám do skúšobne tých, ktorí maju radi našu hudbu. Okrem koncertu im pripravíme pohostenie a možno sa to zvrtne aj na jam session, keďže ich v Prešove organizujeme pravidelne. Ak niekto z návštevníkov hrá na nejaký hudobný nástroj, radi si s nim zahráme,“ pozýva do kapelovej obývačky Peter Kovalčík z N3O Akustiky.

N3O Akustika je známa tým, že sa cestou na jednotlivé koncerty zastaví v mestách, ktoré má po ceste a len tak hrá naživo na námestí pre okoloidúcich. Teraz sa rozhodli, že na jeden večer nebudú exportovať svoju hudbu, ale naopak, pozvú svojich priaznivcov k sebe domov do skúšobne, kde vznikajú všetky ich pesničky. „Pripravili sme si klasický koncert, hodinku aj niečo. Odznejú naše staršie pesničky v úpravách, v akých ste ich ešte nepočuli a hlavne, predstavíme aj skladby, ktoré budú na našom pripravovanom novom albume. Čiže presne ako sa to občas deje, že prídeš do skúšobne a máš možnosť ako prvý počuť nový singel, o ktorom ešte ani my nevieme, že vyjde.“

Namiesto bagiet poriadne jedlo

Keďže sa v dodávke stretáva deväť členov skupiny, namiesto toho, aby si na prvej pumpe cestou na koncert kupovali bagety, nosia si hudobníci jedlo, ktoré si doma pripravia, ktoré majú radi a na benzínke si k tomu dajú maximálne kávu. Aj o to sa podelia s fanúšikmi, ktorí prijmú pozvanie do skúšobne. „Každý člen kapely doma pripraví niečo, čo mu chutí a prinesie to zo svojej kuchyne do našej obývačky. Tešíme sa, že vás pohostíme niečím našim tradičným, presne ako to robíme vždy, keď nasadneme do dodávky a vyrazíme za vami na koncert. V dozičkách máme domáce pizze, koláče a všeliaké chuťovky. Chceme, aby ste sa u nás v pohodlí usadili, ponúkli sa jedlom a pitím a užili si koncert,“ dodáva kontrabasista Filip Činčala.

Koncert skupiny N3O Akustika s názvom Skúšobňa sa uskutoční 19. mája v Prešove na Čiernom moste, kde má skupina svoje zázemie. Počet vstupeniek je limitovaný na 25 osôb a určite nebudú v obehu voľné lístky. Pre každého návštevníka je pripravené jedlo a pitie. Na koncert môžete prísť skôr a odísť ako posledný. Vystúpenie nebude vysielané naživo cez internet, ale vznikne z neho audiovizuálny záznam. Niektoré skladby z tohto koncertu uverejní skupina ešte pred tým, než vyrazí na letné festivalové vystúpenia. Lístky sú už v predpredaji cez n3oakustika.com.

redakciu informoval PR manažér skupiny Edo Kopček
foto: Jaro „Jaris“ Vaľko a archív N3O Akustika