Pohoda deň_FM: East India Youth, Bez Ladu a Skladu, Midi Lidi, Para, Vec & Škrupo, futbal a ďalšie novinky!

East India Youth, Midi Lidi, Bez ladu a skladu, Para, či Vec & Škrupo vystúpia v stredu 20. mája 2015 na Bažant Pohoda Dni_FM. Program tradičnej akcie festivalu Bažant PohodaRádia_FM okrem koncertov obohatia futbalový a stolnofutbalový turnaj, Pohoda shop a tlačová konferencia o 19. ročníku festivalu Bažant Pohoda.

Zásadnou zmenou oproti minulým rokom je miesto konania – v prípade pekného počasia sa tentokrát presunieme na rozsiahlu terasu Slovenského rozhlasu. Kapacita akcie je obmedzená jedine veľkosťou terasy a vstupné je zadarmo. 

V obrátenej pyramíde budeme už od 8:00. V Ráne na eFeMku s Dominikou a Martinom zahrá svoj drum & bassový set B-Complex a slovenská alternatívna legenda, ktorá v tomto roku oslávi tridsiatku od svojho založenia – Bez ladu a skladu. Predpoludním sa na verejnej tlačovej konferencii porozprávame o programe tohtoročnej Bažant Pohody. Tlačovku povedie moderátor rána na eFeMku Martin EGO Staňo. Komu by nestačili jeho fundované otázky, môže sa prísť na čokoľvek o festivale opýtať sám do budovy Slovenského Rozhlasu.

V relácii Popo_FM s Luciou a Mizzim vyhlásime víťazov súťaže Public Art Festival Contest, ktorých kreatívne návrhy dotvoria areál nášho festivalu. Vo vysielaní si odkrúti bratislavskú premiéru bizarné hudobné zoskupenie z Košíc – kapela Kurkus, live set odohrá Jimmy Pé a zahrajú aj Vec so Škrupom.

Od šiestej večer začne večerný koncert, na ktorom zahrajú svoje koncerty jedny z najobľúbenejších kapiel z pravého i ľavého brehu rieky Morava: Para a Midi Lidi. Vrcholom večera bude koncert mladého Angličana Williama Doyla známeho pod umeleckým menom East India Youth. Jeho hudba na pomedzí elektroniky, ambientu a krautrocku si okamžite získala poslucháčov i kritikov. Dôkazom je nominácia jeho debutu na Mercury Prize. V apríli mu vyšiel druhý album Culture of Volume.

Na terase Slovenského rozhlasu postavíme v spolupráci s AS Trenčín futbalové ihrisko. V miniturnaji vyzveme na súboj výber Rádia_FM, muzikantov z účinkujúcich kapiel i zástupcov z radov našich fanúšikov. V podobnom zložení si zmeriame sily aj v našej obľúbenej spoločenskej hre – stolnom futbale.

Na terase Slovenského rozhlasu budú po celý deň pripravené stánky s občerstvením, ale aj predaj festivalového merchandisingu. Bažant Pohoda Deň_FM sa začne o ôsmej ráno a potrvá až do desiatej večer. V prípade nepriaznivého počasia sa program uskutoční v štúdiu č. 5 Slovenského rozhlasu.

www.pohodafestival.sk
https://www.facebook.com/pohoda.festival
https://fm.rtvs.sk/
https://www.facebook.com/radiofm

Bazant_Pohoda_Den_FM

Zdroj: Pohoda Festival s. r. o.