Pohoda 2016: RED BULL MUSIC ACADEMY STAGE PO PRVÝKRÁT U NÁS!

Na festivale Pohoda bude vôbec prvýkrát v našich končinách Red Bull Music Academy stage. RBMA stage je jedna z aktivít putovného celosvetového workshopu Red Bull Music Academy, ktorý je oslavou hudby, kultúry a talentov, ktorí ju zosobňujú. V pestrom zozname umelcov tohto pódia je aj basový virtuóz Thundercat, producent Koreless či speváčka Sevdaliza. Red Bull Music Academy stage je okrem Pohody súčasťou festivalov ako Sónar (ESP), Bonaroo (US), Mutek (CAN), Nothing Hill (ENG), Melt! (GER), Splendour in the Grass (NL) a mnohých ďalších.

Na pódiu sa predstaví 15 interpretov reprezentujúcich aktuálny zvuk Akadémie. Tešiť sa môžeme na vystúpenia umelcov rozličných žánrov. Anglický producent Throwing Snow na turné supportoval Bonoba či projekt Thoma Yorka (Radiohead) Atoms For Peace. Londýnska DJka BBC Radio1 Josey Rebelle okrem klasických klubových a festivalových hraní svoje DJ-ské zručnosti odprezentovala napríklad aj v historicky prvom odvysielanom Boiler roome z roku 2010.

throwing snow-web

Ďalej príde producent zo známeho labelu Young Turks Koreless. Po pôsobivých živých vystúpeniach so sláčikovým kvartetom si zahral aj po boku skupiny Mogwai a absolvoval turné s kanadským producentom Caribou. Hudbe holandskej speváčky a producentky iránskeho pôvodu Sevdalizy dominuje charakteristický zastretý hlas a silné basové linky. „Nádherná a zvláštna – pop music z budúcnosti“, takto opísal John Peel z BBC jedinečný zvuk ďalšieho účinkujúceho, ktorým je berlínsky producent Robot Koch.

sevdaliza

Vo svetovej premiére sa predstaví aj reprezentantka Čiech a Slovenska na Akadémii v Tokiu Never Sol. Aktuálne nahráva EP spoločne s tureckou producentkou Ah! Kosmos, s ktorou zahrá aj na Pohode. V ďalšom spoločnom hudobnom projekte vystúpia aj známi domáci umelci, pesničkárka Katarzia a absolvent svetoznámej Berklee College of Music v Bostone Martin Valihora.

robot koch

Dalibor Hriadeľ aka Stratasoul predstaví dlho očakávaný album. Domáce mená doplní DJ, producent a vibrafonista Dalibor Kocian, ktorý vystupuje pod prezývkou Stroon (známy je aj ako člen košickej kapely Puding Pani Elvisovej). Na pódiu predstaví zahrá aj mníchovský producent Skee Mask, z Kanady príde s live setom Stuart Li aka Basic Soul Unit. Prienik jazzu a hip-hopu prinesie ďalší producent z labelu Brainfeeder – DJ Paypal. Z Los Angeles príde rešpektovaný hip-hopový DJ a producent Justin „Kutmah“ McNulty, ktorý má na konte spolupráce s ďalšími umelcami tohto ročníka Pohody ako Flying Lotus či Saul Williams.

KUTMAH-web

Pestrý zvuk pódia bude doprevádzaný vizuálnym konceptom Michaely Chmelíčkovej. Doplní ho tiež prehliadka aktuálnych technológií určených k hudobnej produkcii/DJingu a fotogaléria s názvom Beyond the Noise, ktorá zachytáva interpretov v jedinečných chvíľach pred a po vystúpení.

basic soul unit

Pripomíname, že vstupenky za zvýhodnenú cenu 89 € si môžete kúpiť už len do 7. júna 2016.

Potvrdení účinkujúci:

The Prodigy, Sigur Rós, PJ Harvey, James Blake, Róisín Murphy, DJ Shadow, Flying Lotus, Parov Stelar, Nina Kraviz, The Vaccines, Gogol Bordello, Savages, Odesza, Nederlands Dans Theater, Ernest Ranglin & Friends, Spor, Poliça, Easy Star All Stars, Monsieur Periné, Saul Williams, Dub Pistols, Thundercat, Public Service Broadcasting, Lola Marsh, Astronautalis, Vaults, Hollie Cook, Digital 21 + Stefan Olsdal, Ester Rada, Chicks on Speed, Anna Meredith, Eagulls, Bjarki, My Baby, Mbongwana Star, Alex Vargas, Bazookas, H09909, Honeyblood, Moonlandingz, Xenia Rubinos, Max Jury, Ash Koosha, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, Sonido Gallo Negro, K-X-P, Hańba, Oratnitza, Kiran Leonard, It’s everyone else, Jana Kirschner, David Koller, Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders, The Tap Tap, Billy Barman, RozpoR, Saténové ruky, Núkú, Rafo & Pure, Max Bazowski, Bulp, Landless, The Ills

Viac informácií aj na: www.pohodafestival.sk  aj na FB evente: www.facebook.com/events/1792826350947989/

Cover-Shadow-roisin

Zdroj: Pohoda Festival s. r. o.