Pohoda 2012: Už dnes to celé vypukne!

Už dnes, vo štvrtok 5. júla, sa na trenčianskom letisku začína šestnásty ročník multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012, ktorý opäť ponúka bohatý program špičkových zahraničných aj slovenských umelcov.

Najväčšími hudobnými lákadlami sú legendy vo svojich žánroch – rockový pesničkár Lou Reed, elektronickí priekopníci Orbital či hiphoperi Public Enemy, súčasnú špičku hudobnej scény reprezentujú napríklad Kasabian, The Kooks, Two Door Cinema Club, Elbow, Emiliana Torrini, SebastiAN, Eskmo, Caribou či I Blame Coco.


„Veríme, že máme najlepší program v histórii nášho festivalu a že každý návštevník si nájde to svoje,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Opäť sme sa snažili namiešať rôzne žánre, rôzne druhy umenia, debaty na rôzne témy. Veríme, že náš festival bude opäť oslavou radosti a slobody.“

Pripravených je vyše 100 vystúpení na šiestich hudobných scénach – Bažant Stage, Orange Stage, Slovenská sporiteľňa Aréna, Dome, EUrópa a Nay Tanečný dom, ďalších štyroch scénach, kde bude prebiehať diskusný, divadelný a literárny program – Dobrá krajina, KC Dunaj, .týždeň a Literarnyklub.sk, dve pódia budú prichystané pre deti v Škoda Family Parku, nebude chýbať M-Zone so Silent DIsco pre dospelých ani Bažant Kinematograf a pribudne novinka – Orange Roller Disco.

Na letisku bude vystavovať množstvo slovenských výtvarníkov, pripravený je Dobrý trh, slávnostná promenáda, návštevníci sa môžu zabaviť v športovom parku, na kolotočoch a ďalšom množstve príjemných atrakcií, nehovoriac o ponuke takmer 80-tich stánkov s občerstvením.

Organizátori opäť vynovili areál, prvýkrát ho budú osvetľovať solárne lampy, zahraniční dodávatelia Kayam a Megaforce postavia až po dve scény. „Každoročne sa snažíme priniesť na Bažant Pohodu nielen nových interpretov, nové služby a atrakcie, ale aj nové technológie a bezpečnostné riešenia,“ dodáva Kaščák. „Chceme, aby sa návštevníci u nás cítili dobre, komfortne a bezpečne. Prajeme im krásny festival, po ktorom sa vrátia domov plní pozitívnych emócií.“

Areál festivalu sa otvorí vo štvrtok 5. júla o 14.00, posledným bodom programu je nedeľňajšia ekumenická bohoslužba. Vstupenky stoja ešte dnes v sieti Ticketportal 85 eur, na mieste sa budú predávať už za 99 eur. Parking v predpredaji stojí 9 eur, na mieste 25.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.Zdroj: Pohoda Festival

Publikoval: Redakcia GREGI.NET