Pohoda 2012: Návštevníci festivalu minú viac peňazí, ako si prinesú, v priemere má návštevník u seba 100 eur!

Ľudia prišli na festival Bažant Pohoda finančne vyzbrojení, až 60 % opýtaných má u seba v peňaženke 100 eur. Návštevníci najviac míňajú najmä na pitie a jedlo, ale tiež na oblečenie, šperky a zábavné atrakcie. Potvrdil to prieskum, ktorý na trenčianskom letisku zrealizovala v prvý deň festivalu Slovenská sporiteľňa, hlavný partner festivalu.

Návštevníci festivalu Bažant Pohoda majú v peňaženke od 20 až do 200 eur. Hoci všetci respondenti potvrdili, že majú u seba istú hotovosť, až 70 % z nich má po ruke aj platobnú kartu, aby si mohli vybrať dodatočné peniaze. Na festival prichádzajú ľudia v drvivej väčšine s bankovkami, až po prvom nákupe majú u seba mince. Nosenie peňazí v klasických peňaženkách už tradične vystriedali vrecká nohavíc (74 % opýtaných) a kabelky, výnimkou nie je ani odloženie peňazí v častiach spodnej bielizne či v plavkách.

Prieskum taktiež potvrdil, že ľudia si na festivale peniaze od kamarátov či známych nepožičiavajú, v prípade potreby uprednostňujú radšej výber z mobilných bankomatov, ktoré sa stali už neoddeliteľnou súčasťou festivalu. „Našim cieľom je poskytnúť návštevníkom jednoduchý prístup k peniazom počas celého trvania festivalu. Sme radi, že aj vďaka našim mobilným bankomatom môžu mať u seba vždy potrebnú hotovosť, vybrať si z nich presne také bankovky, aké práve potrebujú či dobiť si svoj kredit u mobilného operátora,“ povedal Štefan Frimmer, hovorca Slovenskej sporiteľne.

Zdroj: Festival Pohoda / Slovenská sporiteľňa, a.s.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET