Po kratšej pauze je SUMMIT späť so svojím 64. pokračovaním, ktoré prebehne 15.03.2019 v trnavskom K – klube.

Táto edícia bude špeciálna tým, že naše pozvanie prijali hostia z Maďarska a Českej republiky. Pôjde teda o jedinečnú medzinárodnú spoluprácu troch drum and bassových crew.

Z Čiech k nám zavítajú dvaja zástupcovia Liquidatros crew, FISH a CALLI, ktorí so sebou prinesú atmosféru sviežeho liquidu a mocného deepu. Maďarsko k nám vysiela troch zástupcov Budapeštianskej crew Beat Safari, ktorými sú MIST, DAMIEN a KONOR. Títo páni nám predvedú naopak tvrdší a hutnejší drum and bass. Tešiť sa môžete aj na čerstvé ovocie počas večera, tematické samolepky, peknú vizualizáciu a vylepšený klubový sound.

MIST – Mist sa k drum and bassu dostal vo veľmi mladom veku počas strednej školy v roku 1999. Po rane z milosti v podobe Ed Rusha a Opticala a ich Kiss 100 mix sa rozhodol zakúpiť si svoj prvý mixpult a gramce. Svojich prvých 6 vinylov točil dookola až kým sa nenaučil hrať natoľko, aby sa mohol postaviť pred publikum. Vznik jeho prezývky je nejasný a zahmlený ako prezývka sama, isté je však jedno, a to že na parkete dokáže spraviť skutočnú párty o čom svedčí aj fakt, že začínal v malých puboch a kluboch a momentálne patrí k jedným z najuznávanejších djov u našich južných susedov. Hudobne jeho sety pozostávajú najmä z inteligentného neurofunku no v rámci akcií sa nebráni ani iným žánrom.

DAMIEN – Damienova kariéra začala okolo roku 2006 a jeho hudobný vkus bol do značnej miery ovplyvnený zoskupeniami ako Bad Company, Black Sun Empire a Noisia. Neskôr sa orientoval skôr na kľudnejšie subžánre prezentované menami ako Alix Perez, Gerra & Stone, alebo Skeptical. Jeho sety sú syntézou starších overených klasík a novších, modernejších zvukov, ktoré zaručujú že na pódiu nikdy nezahrá ten istý set a jeho selekcia je vždy tak trochu prekvapením.

KONOR – V drum and basse našiel záľubu ešte ako teenager a pravidelne začal navštevovať undergroundové kluby v Budapešti. Jeho hudobná kariéra začala v roku 2006, kedy si ho zobrali pod krídla miestny borci Android a Khaist. V nasledujúcich rokoch začal vysielať relácie v rádiu, vystupovať na hudobných podujatiach na ktorých si osvojil precíznu techniku mixovania. Od roku 2016 je členom crew Beat Safari.

FISH – Jeho začiatky djingu sa datujú do roku 2009, kedy si prvý krát odskúšal gramofóny a od tej doby bol jeho osud nadobro spečatený. Hrávať začal v Zlíne a Uherském Hradišti, no zlom v jeho kariere nastal v roku 2014 kedy v Brne spolu s ďalšími tromi členmi založili Liquidators crew. Jeho počiatočný vkus zameraný na všetky žánre drum and bassu sa neskôr vykrištalizoval do lásky k liquid funku. Preferuje rýchlejšie beaty, často okorenené o typický amen break, jazzové sample no aj mainstream liquid sound.

CALLI – Táto mladá slečna sa djingu venuje od roku 2014. Hráva solo, ale aj v duu Protagonists. Rovnako je členkou brnenskej Liquidators crew, pod hlavičkou ktorej, organizujú v klube Perpetuum pravidelné liquidové párty Broken Orchestra. Primárne sa orientuje na jemnejšiu a soulfullovú stránku liquid funku no rada zablúdi aj do deepu. Zahrala si po boku mien ako Alix Perez, Hybrid Minds, Skeptical, Lenzman, LSB no aj na slovenskej Hospitality night alebo festivale Let It Roll.

BOBO – Organizátor akcie SUMMIT tak ako už po mnoho rokov aj tentokrát zahrá čisto vinylový set plný starších či novších hitov i nehitov

NUCLEAR X – Rezident akcie SUMMIT sa predstaví v otváracom sete, počas ktorého budete môcť počut to najlepšie čo vo svojom vinyl bagu ukrýva.

Zdroj: Summit