Po každej prekážke príde ďalšia, spieva Richard Ďurana v novej pesničke Vietor.

Richard Ďurana vydáva nový singel s názvom Vietor. Po ročnej odmlke Richard, známy aj z kapely Space Recorder, pokračuje v paralelnej sólovej tvorbe.

 „Instagram, Facebook, zovšadiaľ sa na nás priam valia príbehy a fotky s úsmevmi, úspechmi, dych berúcimi zážitkami, cestovaním do exotických končín, novými a krajšími kusmi oblečenia, mejkapmi, či autami,“ začína Richard. „Je pochopiteľné, že veľa ľudí podľahne ilúzii dokonalých životov celebrít, ale aj susedov či priateľov. Výsledkom je v lepšom prípade frustrácia z vlastného nedokonalého života, v horšom depresia a ďalšie sprievodné problémy,“ pokračuje a dodáva: „čo už na displeji mobilu nevidno, sú neúspechy, zlyhania, straty a úsilie v dosahovaní svojich cieľov. A tých prekážok nám život pripraví neúrekom. Keď prekonáme jednu, objaví sa ďalšia. Nezriedka ich musíme prekonávať aj viacero súčasne. Keďže v hre zvanej život nikto nehrá sám, pesnička Vietor má byť niečo ako poláskanie, pohladenie po duši pre všetkých, ktorí hľadajú zmierenie so svojím životom. Každý život je unikátny, hoci sa môže javiť ako obyčajný.“

Pôvodný hudobný nápad pesničky bol pomalý. „Poslal som surový materiál Erikovi Horákovi, skúsenému zvukovému inžinierovi a producentovi zo štúdia Lososound,“ približuje prípravu pesničky Richard. „Po čase mi poslal zvukovú ukážku s textom: Čau, roztrháš ma ako hada, ale zatiaľ mi to vychádza nejako takto. A mne padla sánka, pretože okrem parádneho zvuku pesničku zrýchlil, ale zároveň výborne zachoval jej melancholický charakter,“ uzatvára.

Vietor si môžete vypočuť na všetkých streamovacích službách a hudobných platformách ako aj na iTunes, Apple Music, BandCamp či YouTube.

Vietor

Stromy sú nanič
Riekol vietor
V ceste stoja mi

Aj domy vadia
Vietor riekol
Mestom krájaný

Rozfúkať listy
Zvíriť prach
Sa mu nezdarí

V pouličných
Aférach
Cíti sa pristarý

Vtáky sa vezú
Plače vietor
Silu kradnú mi

Aj dym sa vplieta
Drzý dekór
Večer vyšumí

Oblak sa snaží
Skúša dážď
To ho nezraní

Zahojí rany
Množstvo brázd
Letom po podstráni

A keď príde tma
Že aj tiene sa boja
Všetky živly noci
Sa proti vetru spoja

Dlhá je noc
Vietor sa bráni
Oddýchne si
Až na svitaní

Ak dovtedy
V ozvene
Vydrží vnútro
Zranené

Zdroj: Richard Ďurana