Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest.

Priaznivci nielen jazzovej hudby sa môžu tento rok tešiť na festival , ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári open air podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu  napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosfére v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj keď tentokrát v jednodňovej verzii. Veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť „  konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.

Festival sa uskutoční v sobotu 25.júla od 19:00 hod, pričom brány amfiteátra svojim návštevníkom  otvorí už o 18:00 hod.

Program otvorí skladateľka, aranžérka, herečka, klaviristka a flautistka Sisa Michalidesová so svojim projektom Colours of Solitude, z ktorého vzniklo aj CD nahrávané v USA a Sisa ho na festivale aj pokrstí.

Na projekte si zahralo veľa zahraničných hudobníkov, no z pochopiteľných dôvodov príde tentokrát na festival s kvalitnou slovenskou zostavou. Mená ako Peter Preložník – klávesy,  Milo Suchomel – saxofón, či Martin Valihora sú toho zárukou.

https://www.youtube.com/watch?v=OS82DE9BOuU&feature=emb_logo
https://www.facebook.com/sisa.michalidesova

„ Prvým zahraničným hosťom bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi, s ktorým som sa zoznámil, keď sprevádzal Al Di Meolu a prišiel k nám do klubu Blue Note“, pokračuje Tibor Zelenay. Tento famózny gitarista sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky, až po beboppy, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby , ktorá má vášeň, dušu a tradíciu.

https://www.facebook.com/CsabaTothBagiBalkanUnion
https://www.youtube.com/user/tbcsaba

Headlinerom večera bude hviezdny poľský hosť Wojtek Pilichowski, rešpektovaný basgitarista, skladateľ a producent. Od roku 1994 nahral 14 samostatných albumov vrátane troch živých nahrávok vydaných aj na DVD. Predal viac ako 100 000 kópií. Spolupracoval tiež s mnohými  špičkovými umelcami na ich projektoch a nahral vyše 200 albumov, ktorých sa  predalo viac ako 6 miliónov kópií. Mnoho rokov hrá na najvýznamnejších svetových festivaloch, vrátane Bass Player Live, Euro Bass Day v Taliansku a na mnohých ďalších. Bol ocenený mnohými oceneniami, z toho 16x  za najlepšieho poľského bassgitaristu.

https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski/
https://www.youtube.com/channel/UCpFzi6-Ex6G14l1aSPW2Dxw

http://www.openjazzfest.sk/sk
www.ticketportal.sk
https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest

Redakcia informoval PR manažér Edo Kopček
Foto: archív umelcov