Pionieri Nu Jazzu Mo’ Horizons vystúpia v úlohe DJ už tento piatok v Nu Spirit Bare.

Posledný augustový piatok bude v Nu Spirit Bare skutočne špeciálny! Za DJským mixom sa totiž predstaví polovica dua Mo’ Horizons, Ralf Droesemeyer!

Mo’ Horizons pochádzajú z nemeckého Hannoveru a na klubovej scéne sú aktívni už od polovice 90.rokovo. Kým spočiatku sa venovali len DJingu, stále silnejšia potreba experimentovať a dodať nový rozmer ich setom ich priviedla až k vlastnej produkcii. Mo’ Horizons svojim zvukom, v ktorom sa spája elektronika s tradičnou brazílskou a latino hudbou, pomohli zadefinovať nový žáner nazvaný nu jazz.

moo

Od vydania ich debutového LP už ubehlo takmer 20 rokov, ich tvorba prerazila aj v reklame a ich skladby sa objavili v rôznych dokumentárnych filmoch aj na viac ako 700 kompiláciách vydaných po celom svete. Aby ste sa hudbe Mo’ Horizons vyhli, museli by ste posledné dve desaťročia stráviť v jaskyni!

Ralf a jeho kapelový kolega Mark “Foh” Wetzler sú dlhoroční zberatelia vinylov a skutoční znalci čiernej hudby. Nechajte sa uniesť Ralfovým atmosférickým mixom plným bossa, jazzu, soulu či boogaloo music v intímnom prostredí Nu Spirit Baru, ktorý je na hudbu Mo’ Horizons ako stvorený!

Ralfovi bude sekundovať DJ Kinet, jeden z protagonistov Nu Spirit FM, pravidelnej dvojhodinovky soulful hudby na Rádiu FM. Kapacita je limitovaná a organizátori preto odporúčajú miesto si rezervovať. Vstup do 22:00 je 3 eurá, potom 5.

https://www.facebook.com/events/163347770737619/

Zdroj: Nu Spirit