Petr Lexa z kapely Slza dostal v klipe k novému singlu Holomráz opäť zabrať!

Slza, jedna z najpopulárnejších českých mladých kapiel súčasnosti, natočila klip k novému singlu Holomráz. Ten pochádza z pripravovanej dosky s rovnakým názvom, ktorá vyjde 3. novembra a naživo ju fanúšikovia budú môcť počuť na jar 2018 v rámci veľkého halového turné.

Videoklip podľa námetu Petra Lexu nakrútil nadaný režisér Radim Věžník. Nakrúcalo sa začiatkom septembrav Prahe a Brne. Kapela si na klipe, ako obvykle, dala záležať a veci dotiahli do posledných detailov.

„Videoklip sme poňali vtipnejšie a komickejšie, podobne ako pred dvoma rokmi klip k piesni Fáze pád,“ komentuje nakrúcanie gitarista Lukáš Bundil. Spevák Peter Lexa si v klipe opäť prejde ohňom. V minulosti schytal rany surovým mäsom, tentokrát sa však musel vysporiadať s dažďom, blatom a nemilosrdnosťou zákona schválnosti. Klip rozpráva príbeh o pracovne vyťaženom páre, ktorý zabudne, že majú dohodnuté výročné rande. Vo chvíli, keď im na telefónoch zapípaupomienka, sa strháva kolotoč. „Väčšina z nás už určite zažila situáciu, keď sme zabudli  na nejakédôležité stretnutie alebo udalosť. To isté sa prihodilo hlavnej postave vo videoklipe. Nevzdáva to, a je odhodlaná urobiť všetko preto, aby na schôdzku, ktorá pre neho veľa znamená, dorazil včas,“vysvetľuje zápletku Lexa.

Réžie klipu sa ujal Radim Věžník. Námet, ktorý Petr priniesol sa Radimovi hneď zapáčil, pretože jevraj na zabúdanie na výročia, sviatky alebo narodeniny profesionál. „Pri nakrúcaní nám vyšlo skvelépočasie, pretože akonáhle sme začali nakrúcať, spustil sa postupne silnejúci dážď, čo skvelodotvorilo atmosféru príbehu. Najväčšiu poklonu si zaslúži Petr, ktorý celé nakrúcanie absolvoval v stále mokrejšom obleku, ktorý si ešte v tej zime sám pri opakovaných scénach polieval vodou, aby klip pôsobil reálne. Takýto zápal som už dlho nezažil,“ popisuje zážitky z nakrúcania Radim.

Záverečného nakrúcania v už teplých a suchých lokáciách sa okrem Petra a jeho klipovej priateľkyAnny Kadeřávkovej, zúčastnil aj Lukáš spoločne s fanúšikmi, ktorým tak bolo umožnené nahliadnuťpod pokrievku tvorby klipu. Niektorí si v ňom nakoniec aj zahrali.

V samotnej skladbe Holomráz sa spieva o tom, že život nie je vždy prechádzkou ružovým sadom, že je potrebné nájsť odvahu bojovať, nie životom len nečinne plávať. Hoci holomráz je vonku, žiaraje v nás“ je ústredným motívom a spojením všetkých skladieb druhého albumu.

Za druhým albumom opäť stojí osvedčená dvojica Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský jr. O texty sarovnako ako v prípade multi platinového debutového albumu Katarze postaral Ondřej Ládek. Prvá lastovička Ani vody proud z pripravovaného albumu dosiahla už takmer dva miliónov vzhliadnutína YouTube.

Všetky skladby z nového albumu kapela naživo predstaví v rámci jarného turné.

HALOVÉ TURNÉ 2018
28.2. Brno-Královo Pole –  Sportovní hala Vodova
1.3. Zlín – Sportovní hala Euronics
2.3. Ostrava – Zábřeh  – Ostravar Vítkovice
7.3. Praha 9 – Arena Sparta
8.3. Hradec Králové  – Sportovní hala Slavia
9.3. Liberec  – Dům kultury Liberec
21.3. České Budějovice  – Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice
22.3. Plzeň 2-Slovany  – Sportovní hala Lokomotiva

Predpredaj vstupeniek prebieha v sieti Ticketportal.cz.

Zdroj: TS